Začít svůj vlastní byznys vyžaduje většinou velký počáteční kapitál. A přesně tak tomu je i v branži rychlých občerstvení. U velkých společností, jejichž prodejny známe z ulic, se startovní náklady pohybovaly v přepočtu okolo 50 mil. Kč.

Ale proč to vlastně píšu?
Abychom Vám v tomto článku ukázali, že rozjet vlastní projekt jde mnohem levněji a dokonce i rychleji. Za pomoci přepravních kontejnerů – jednoduše se vezmou, upraví a doladí a prodejnu, stánek či kancelář máte za pár dní připravenou.

Dnes se necháme inspirovat společností Chick Fill A, řetězcem rychlého občerstvení. Svou prodejnu v Newmanu (Georgie), uzavřeli kvůli nutné rekonstrukci a čelili otázce, jak vytvořit rychlou a efektivní alternativu.
Aby své zákazníky nenechali čekat dlouho, padla volba na stavbu z přepravních kontejnerů. Za pouhý jeden týden vyrostla provizorní restaurace z kontejnerů do celé své krásy. Do širokého okolí září zvlněná ocel v zářivě červené barvě s hrdým nápisem jména společnosti.

Pět kontejnerů bylo promyšleně seskládáno a s mírným odsunutím i navrstveno na sebe – tím vznikla bytelná venkovní terasa. Okraje byly pro maximální bezpečnost ohrazeny dřevěnými deskami a posezení je hotovo.
Tato kontejnerová alternativa má vše, co je u běžných prodejen zvykem. Velké zázemí s moderními kuchyněmi, dostatek místa k sezení, drive-in okna i zázemí pro 24 lidí z personálu.

A co vy, sáhli byste po přepravních kontejnerech?
Kontejnerové stavby totiž už dávno nejsou jen ocelovou krabicí pro ubytování dělníků na stavbách – kontejnerová architektura se dere do popředí, díky svému osobitému, kreativnímu vzhledu a mnoha dalším výhodám.

Video z celé stavby:

 

Půvabný dům z dvanácti přepravních kontejnerů Kontejnerový byt pomůže bezdomovcům