Viděli jste někdy aspoň část z filmu Pán prstenů? Jestli ano, jistě mi dáte za pravdu, že ona krajina, kde se natáčelo, je víc než úchvatné. Kde kdo by si přál, vypravit se sem na dovolenou, odvážnější jedinci by uvažovali o přestěhování.

Ať už jste první či druhá skupinka, přečtěte si náš článek o jednom kontejnerovém domě, postaveném na Novém Zélandu a dejte nám v komentářích vědět, jak se vám líbí.

 

Mladá rodina, náš dnešní hlavní aktér, se rozhodla usadit v Nelson City, tedy v dostatečné vzdálenosti od ruchu velkoměst. Za ideální místečko pro svou kontejnerovou stavbu vybrali bod, odkud dohlédnete na město, přístav i hory. A především, (ať už z důvodů finančních, ekologických či estetických), rozhodli se pro kontejnerovou architekturu!

Celková obytná plocha, kterou za pomoci přepravních ocelových kvádrů vytvořili, činí 290 m2.  To už je slušné číslo a jak vidíte na fotkách, můžeme se bavit spíše o kontejnerové rezidenci, než pouhém domě. Dostatek prostoru umožnil majitelům dopřát si vzdušný koncept místností, žádné temné rohy ani malé stísněné místnosti. Interiér působí jemně, nenásilně, přátelsky.

Jak působí na Váš tento kontejnerový dům? Spojení elegantního s rustikálním – světlé obkladové dřevo v kontrastu s černou ocelí. Strohé šedé podlahy v kombinaci s luxusním vybavením interiérů. V dnešní době moderní, žádané a pro oko lahodné. Líbí se Vám?

Na závěr bych ráda vyzdihla ještě samotnou práci s kontejnery, tedy přesněji řečeno, jejich rozmístěním. Všimněte si nenásilně vybudované krytého plochy, kontejnery tvořící patro jsou podepřeny a majitelé tak získali venkovní, před deštěm krytou odpočinkovou zónu. Nebo elegantní vsazení skleněných posuvných dveří do stěny kontejneru – z domu přímo na dřevěnou palubu.
A na ní odpočinek, sraz s přáteli nebo grilování? Je to jedno, fantazii a kontejnerovým stavbám se přece meze nekladou!

Podpořte nás i na facebooku, nebo přímo poptávkou vlastního kontejnerového bydlení.

Fotogalerie: 

1
Honomobo kontejnerové domy Oranžové ekologické prodejny z kontejnerů