Každý projekt je stavěn s nějakým záměrem. U tohoto to ale není jen jeden! Autoři (firma Rodrigo Kirck Arquitetura) se rozhodli postavit dům, řešící problematiku udržitelných zdrojů, dům, mající modulární industrializovanou konstrukci a také se přiblížit přírodě a umění svou kreativitou.

Budova je sestavena ze dvou monolitických bloků, z nichž je každý tvořen dvěma překrývajícíma se kontejnery.  Díky otevření vrcholu systému a vzdálenosti mezi bloky, se zde snadno vytvořila vertikální cirkulace.


V duchu ekologie, budova je navržena tak, aby minimalizovala používání umělého osvětlení.  Na střechách kontejnerů najdete dvě zahrady, které potěší nejen vzhledem, ale také dobrým úmyslem, protože v letních dnech snižují dopad slunečního záření a zároveň zachycují dešťovou vodu (která je poté použita). A v neposlední řadě, tato stavba se podílí na příjemném vzhledu ulice svými barvami a neotřelým vzhledem.

Dalo by se říct, že takový kontejner je vlastně laboratoř. Jedná se o prostor mnoha významů, v tomto byly například mj. sdíleny vzpomínky s týmem architektů, předávány zkušenosti s ostatními kreativní designéry, fotografy a umělci, jednoduše řečeno, místo zasvěcené spolupráci.
Výsledkem tohoto konceptu je fakt, že inspirace a zkušenosti nejsou zapomínány, ale přesunuty do dalších a dalších projektů. Navíc se zde řeší vše, na čem u takové stavby závisí; logo (ovlivněné původem architekta), vazby s městem Itajaí, kde se stavba nachází a nakonec spojení s námořním průmyslem, což reprezentuje sám kontejner.

Interiér je velmi jednoduchý a dbá na přesnost. Na všechny doplňky byl uvalen požadavek, aby odpovídaly ekologickému konceptu budovy. Byla tedy vytvořena svítidla s naprosto novým designem, praktickou funkčních částí, vyrobená z recyklovaných materiálů, v harmonických barvách. Stěny nejsou tradičně vymalovány, ale ozdobeny originálními malbami, propůjčující domovu půvab originální nedokonalosti.

Fotogalerie:

Malé a kontejnerové Kontejnerový domov s příběhem

You must be logged in to post a comment.