Nákupy a kontejnerové stavby jsou jednoduchá rovnice úspěchu

Čím dál, tím víc chytrých, začínajících podnikatelů vsází na efektivnost přepravního kontejneru. Do začátků podnikání to není velký zásah do financí a navíc je zde výhoda, že když něco neklapne, není problém své podnikání doslova sbalit a přesunout na jiné, vhodnější místo.

Převzít myšlenku, zvláště pak, je-li vážně dobrá, není ostuda. Tento článek bude o několika místech, kde lidé vytvořili obchodní domy či dokonce velké areály, právě z ocelových kontejnerů a budiž vám inspirací, jestli zrovna stojíte u zrodu nějakého byznys plánu.

1) Lojas REC, Španělsko
Ve staré průmyslové čtvrti zvané „Barri del rec,“ působí stavba maloobchodního domu velmi alternativně a svěže. Začali tu hojně vznikat tzv. pop-up shopy, které jsou okolím vítané jako oživení sousedství. Líbí se myšlenka použití recyklovaných kontejnerů a také jejich neotřelý vzhled; vyzdobeny jsou barevně s velkými křiklavými názvy jednotlivých obchodů, značek, nebo umělců, které zastupují.

2) Market 707, Kanada

Kanadská vláda se rozhodla podpořit místní podnikatele. Každá firma, která projevila zájem, získala do správy jeden pop-up shop, vytvořený z kontejneru. Pod širým nebem tak vznikl navštívení hodný areál, který se v podstatě stal turistickým místem. V dnešní době tu najdete už 14 firem, dodávající lahodné pokrmy; přes typické kanadské speciality, francouzské palačinky, speciální džusy až po mezinárodní kuchyni.

South Street Seaport, Spojené státy americké

Společnost Mega Howard Hughes Corporation se rozhodla investovat do maloobchodního segmentu, konkrétně do výstavby pop-up shopů. Jako místo pro pilotní projekt byla vybrána historická čtvrť New Yorku. Projekt s názvem See / Change  využívá několik prodejců spojených s módou, potravinami a atrakcemi.

Re:start, Nový Zéland

Pravděpodobně největší kontejnerové nákupní centrum na světě se nachází ve městě Christchurch, Nový Zéland. Vytvořeno je z neuvěřitelných 64 kontejnerů. Jistě vás zajímá proč padlo rozhodnutí pro tyto ocelové kvádry. Figurovala nejen ekonomičnost a ekologičnost, ale především odolnost a v podstatě nezničitelnost materiálu, neboť v živé paměti je na zde pořád ještě tragické zemětřesení.

 Container City Cholula, Mexiko

Iniciativa, díky které vznikl kulturní a architektonický skvost, vzešla od skupiny středních podnikatelů. Měli v úmyslu vytvořit výstřední prostor a to se jim beze sporu povedlo! 50 recyklovaných kontejnerů, natřených zářivými barvami, rozptýlenými na ploše 4500 m². Vznikla směs ulic, uliček, nádvoří a atrií. Kromě toho také prostor pro restaurace, módní obchody, bary, knihkupectví, galerie a malé obytné apartmány. Každý si přijde na své. Najdete tu dokonce i několik míst pro atrakce kapel a divadla.

Half Street Fairgrounds, Spojené státy americké

Tento projekt se inspiroval známou stavbou Dekalb market. Podobně jako on je instalován na velké ploše, cca 65.000 m². Jedná se o venkovní trh, využívající recyklované kontejnery ve své konstrukci. Nejvíce navštěvovaný bývá v době baseballové sezóny a slouží jako zázemí pro mnohé restaurace, prodejny propagační produktů a nabídky služeb. Z kulturnějšího soudu poté pro výstavy a expozice. Nekonají-li se zrovna zápasy, areál je otevřen pro konání koncertů, prezentací a charitativních akcí.

Container Mall, Brazílie

Poslední zajímavé místo, o kterém vám dnes povíme je Manaus, brazilské město s teplým a vlhkým klimatem. Představuje brazilskou verzi nákupního centra. Brazilci nezapřeli svůj smysl pro kreativitu a použili 20 kusů přepravních kontejnerů, o velikosti 20 stop. Některé byly vrstveny na sebe a vznikla zajímavá struktura.

Chtěli byste i vy nakupovat stylově a zároveň podporovat dobrou věc?

1
Rustikální kontejnerovým dům „Svoboda“ Kontejnerový dům z Quebecu

You must be logged in to post a comment.