Máte svůj oblíbený stánek s jídlem? Ano? Tak zpozorněte, možná ho totiž vyměníte za ten, který Vám právě ukážeme. Je totiž kontejnerový, má styl, pestré barvy i rychlou a levnou výstavbu.

Název společnosti, která tuto realizaci vybudovala, zní Boxman Studio. Projekt vznikl ve spolupráci s univerzitou v Novém Mexicu – kontejnerový stánek má sloužit studentům i učitelům, aby mezi hodinami těžké dřiny mohli taky něco dobrého zakousnout.

Ptáte se, jak to udělali?
Jednoduše vzali jeden dvacetistopý přepravní kontejner a přeměnili ho k obrazu svému, tedy k potřebám kuchyňského provozu. Dovnitř umístili pracovní linky, lednice, dostatek skladovacího prostoru i prostorný stůl pro obsluhu pokladny. Aby byl výdej jídla co nejsnazší, jsou ze tří stěn bývalého kontejneru vytvořena posuvná okna – tedy okna pro komunikaci s hladovými zákazníky.

Z vnějšku je kontejnerový stánek vyzdoben tak, že by mu to mohla kdejaká restaurace závidět. Typický vlnitý vzorek oceli byl přebarven na pestrou limetkovou a modrou, střecha (se sklonem kvůli odvodnění) zase hraje zelenými odstíny.
Možná, že barvy zvolili designéři jako symbol pro čerstvé suroviny – tento kontejnerový stánek si na tom očividně zakládá, vždyť se jmenuje Fresh Box!
Podle architektů ale také svým vzhledem krásně zapadá do moderního areálu vysokoškolského kampusu.

Celý projekt vznikl za 90 dní. To je víc než přijatelná časová doba, jestliže se chcete vrhnou do podnikání, nemyslíte? Dejte nám vědět, protože s kontejnerovou stavbou se Vám bude dařit, ať už to bude bydlení, práce, odpočinek či byznys.

Fotogalerie: 

1
Všech pět (přepravních kontejnerů) pohromadě Kontejnerová rezidence vysoko ve svahu