Co mají společného špenát a kontejnerové stavby? Nevíte?
Tak já Vám to v tomto článku prozradím.

Za projektem zamíříme pod horké africké slunce – do Kapského Města. Najdeme tu, v komplexu nákupního centra, nevinně vypadající přepravní kontejner natřený na zeleno. Vlněná ocel hlásá název stánku Spinach King … a jsme u pointy! Tento občerstvovací kontejnerový stánek se v překladu nazývá špenátový král. Jméno může být zvláštní, ale vzhledem k tomu, že kontejnerové bistro nabízí zdravou stravu, zelenina již v názvu se dá chápat.

Zakladatel projektu Lufefe Nomjana vidí ve špenátu možnost zlepšování situace v jeho komunitě. Za producenty volí zemědělce ze svého blízkého okolí – je s nimi v přímém kontaktu, dává jim práci, může si být jist kvalitou a také tím, že tito lidí budou mít co jíst.

 

Na prostor bistra byl využit jeden celý 40stopý přepravní kontejner. K návštěvě láká již od pohledu z dálky, exteriér byl upraven jen decentně – zdobí ho dřevěné truhlíky se zasazenými rostlinkami. Když kouknete na fotky, jistě mi dáte za pravdu. Funkci mají jak praktickou, tak estetickou. Za zmínku také stojí extravagantní střecha ze dvou ploch v ostrém úhlu.
Když počasí přeje, mohou se zákazníci usadit i u venkovních stolků a židliček – jak jinak, než v odstínech zelené.

 

Interiér odráží africké tradice – bar, u kterého si objednáte všechny zdravé pochutiny, připomíná strukturou vyplétaný košík. Světlé dřevo se mísí s pruhem červené a zelené. Pletený ratan zdobí i moderní osvětlení po celém kontejnerovém interiéru.

Líbí se Vám kombinace zdravé stravy a využití přepravního kontejneru, nebo si radši zvolíte kontejnerovou stavbu pro jiné účely?

Fotogalerie: 

Prodejny z kontejnerů Půvabný dům z dvanácti přepravních kontejnerů