New York a v jeho srdci proslulé náměstí Times Square jsou dosti ikonická místa, nemyslíte? Moderní stavby, mrakodrapy a neony. Pojďte se s námi a dnešním článkem podívat, jak to vypadá, když se na tak speciální místo přidá kontejnerová stavba.

Jistě by vypadalo působivě, kdyby se tu nacházela třeba vysoká věž z přepravních kontejnerů, ale to tentokrát nečekejte. Jedná se o stavbu úplně malých rozměrů, jen jeden pouhý přepravní kontejner, ovšem využitý tak, že se stal působivou a nedílnou součástí tohoto náměstí. Dámy a pánové, Snackbox ve stylu pop-up stánku.

Kontejner trochu vypadá, že si hraje na zebru. Designéři pro něj zvolili moderní kombinaci bílou černých pruhů, která ho dělá nepřehlédnutelným. Boční strana se dělí na několik velkých oken, sloužící jako výdejní místa pochutin. Ve dne tvoří bývalá stěna kontejneru malou stříšku, v noci se však zavírá a pomáhá stánku v odolnosti před přírodními živly i nechtěnými návštěvami. Na malých černých vlaječkách najdete nápisy, prezentující, co si můžete v kontejnerovém stánku obstarat. Káva, kobliha, hotdog, preclíky. Taková výživná americká snídaně.

Výhodou stánku není jen jeho moderní vzhled a lukrativní umístění na broadwayiské části New Yorku. Další na seznamu předností je psána mobilita. Stavba není trvale spojená se zemí, čímž umožňuje snadnou změnu lokality. Kdyby začal být New York „out“, upevní tvůrci stánek do vleku za auto a v mžiku mohou nabízet svůj sortiment na druhém konci světadílu.

Čtvrtým bodem, který bychom rádi zmínili, a kterého si obzvláště považujeme je jeho energetické a ekologické řešení. Stavba není připojena na veřejné rozvody, ale stojí tak zvaně „off the grid“, prostě a jednoduše řečeno, funguje naprosto soběstačně. Energii na běžný denní provoz získává z hybridního energetického systému, který kombinuje elektrické baterie a generátor. Ekologie a budoucnost naší planety také tvůrcům není cizí. Do podlahy kontejnerového stánku zabudovali dvě nádrže k úschově vody. Jednu na pitnou vodu a druhou na tvz. šedou, což znamená chemicky neznečištěnou vodu, která se dá využívat třeba na zalévání.

 

Co na dnešní kontejnerový projekt říkáte? Chtěli byste si cestou do práce kupovat koblihu v ekologickém, funkční a designovém stánku?

Řekněte nám, co si o projektu myslíte, na Váš názor se těšíme na našem facebookovém profilu!

Fotogalerie: 

1
Kontejnerová stavba na vodní hladině Stylové kontejnerové bistro