Přišli jste už na chuť kontejnerovým prodejním stánkům? Jestli ne, máte skvělou příležitost své stanovisko změnit.  Dnes Vám ukážeme asijsko-americké bistro, které jednu ze svých provozoven ukrylo do recyklovaného přepravního kontejneru.

Připraveni? Výborně, zamíříme k tyrkysově modré stavbě, na jejímž boku najdete symbol dvou rybiček. Logo patří společnosti Mei Mei, kontejnerovou provozovnu ale hledejte pod heslem Mei Mei by Design. Za projektem stojí dvě sestry, které se rozhodli dopřát pouliční kuchyni úroveň a kvalitu. Dbají na lokální původ svých surovin, odebírají od partnerských farem, a používají pouze humánně získané maso. Není proto divu, že majitelky s tak uvědomělým názorem sáhly po kontejnerové architektuře, když vytvářeli sesterské bistro ke svému řetězci.

Opětovné využití kontejneru zabrání nadvýrobě stavebního materiálu, ale také dá jednomu z vysloužilých ocelových bloků z přístavu nový život. Cítíte v tom tu ekologičnost a ulehčení životnímu prostředí kolem nás? Dalšími aspekty je potom rychlost výstavby kontejnerové stavby; po provedení základních úprav se připravený kontejner přesune na své místo a je připraven k obývání, ať už stálými nájemníky nebo třeba kuchaři, jako v dnešním případě.

Provozovatelky projektu však oceňují ještě mnohem více, pochvalují si svobodu, kterou jim dává mobilita kontejnerového stánku. Ať ho přepraví kamkoliv, je připraven otevřít a nabídnout pohostinství lidem okolo.
S kontejnerovými stánky se setkáte také často na festivalech či víkendových akcích. Až si zase někam vyrazíte, pečlivě zapátrejte, jestli nezahlédnete typický vzorek zvlněné oceli. Postavený může být kdekoliv a ukrývat prakticky cokoliv, od jídla nebo pití po prodejny různého zboží.

Pokud Vám kontejnerové stánky učarovaly tak jako nám, poptejte si vlastní. Formulář zde.

Fotogalerie: 

1
Modrý dům z kontejnerů Kontejnerová tržnice Manifesto v Praze