Tentokrát jsme se rozhodli představit vám kontejnerovou stavbu trochu větších rozměrů: použito bylo sedm přepravních kontejnerů. Celková obytná plocha činí tedy něco málo přes 200 m2. Najdeme tu majestátní ložnici, několik koupelen, studovnu, kuchyni, obývací pokoj a také garáž.
Tento kontejnerový dům se jmenuje LoHi (neptejte se mě proč, opravdu nevím!) a nachází se v Denveru.

Nenechte se mýlit, že kupa ocelových kontejnerů musí vevnitř vypadat jako hromada oceli. Ba právě naopak. Kontejnerové domy jsou většinou velmi luxusně zařízeny. Snad proto, že člověk ušetřené peníze ze stavby chce využít do interiéru.  A LoHi kontejnerový dům je přesně jedním z těch elegantně zařízených.

Do šedivého kontejnerového domu vstoupíme modrými vstupními dveřmi a .. padá mi brada úžasem. Takto nějak si představuji své budoucí vysněné bydlení. Světlé palubové podlahy, kam se člověk podívá, čistě bílé zdi, dávající prostor barevným doplňkům. Nábytek sladěný do podtónů hnědé a béžové působí neutrálně, ráz místnosti udávají světle modré a zelenkavé akcenty na koberci, polštářích a abstraktních malbách.
Příjemnou atmosféru navíc podtrhuje dostatek světla, proudící ze širokých oken a balkonových dvojdveří. Prostor působí přátelsky a domácky, přitom také vzdušně a lehce. A především elegantně v současném moderním pojetí!

Rohová kuchyně opět ve světlých tónech dřeva, jednoduchá a střídmá, přesto však působivá. Zajímavě řešen je široký barový pult, s lehce osamělým sporákem a závěsnými svítidly nad ním.

Poslední místností, do které se podíváme blíže, musí být ložnice! Vytvořena byla s patřičnou grácií, jak se na takové místo odpočinku sluší a patří. Doslova královský pokoj, elegantní tmavé leštěné dřevo, velká postel a netradičně barevná čelní stěna. Opět nechybí abstraktní malba v odstínech modré.
Líbí? Líbí!

Třešničkou na tomto kontejnerovém dortu je malá terasa na střeše, ke které vede přístup skrze kovové točité schody. Nabízí krásný panoramatický výhled do krajiny a vidět je až na Skalisté hory nedaleko Denveru.

Tak, po zhlédnutí tohoto domu, věříte už, že kontejnerový dům je dobrá volba? Pokud pořád váháte, přečtěte si o výhodách kontejnerových domů.

Fotogalerie: 

1
Mini domek z kontejnerů na Costa Rice Off-grid domek z jednoho kontejneru