Kontejnerové bydlení je na vzestupu nejen kvůli svým přednostem, jako jsou rychlost výstavby, ekologický rozměr a nižší rozpočet, ale také díky originalitě a nezaměnitelnosti svého vzhledu. Pojďte se podívat na projekt, který v sobě spojuje vše výše zmíněné.

Dům nese jméno The Joshua Tree Container Home, což prozrazuje vše potřebné. Většinovým materiálem jsou ocelové kontejnery a nachází se v národním parku Joshua Tree v Kalifornii. Základní obytnou jednotkou je jeden dvacetistopý kontejner, v rámci kterého tvůrci využili každý centimetr místa. Na první pohled si nelze nevšimnout také zkultivovaného střešního prostoru. Rovná střecha kontejnerů přímo vybízí k takové úpravě, takže jednoduché zábradlí a pohodlné posezení nebývá výjimkou. Přístup se řeší obyčejným žebříkem upevněným na boční stěnu. V rámci rozšíření exteriéru také tvůrce sáhl po dřevěné verandě, která naléhá přímo na „dům“. Trojcípá plachta napnutá mezi oběma jednotkami už jen dokreslí pohodu rezidentů, ať už jako poskytnutí stínu nebo ochrana před lehkým deštěm.

Projekt využívá také off-the-grid řešení. Laicky řečeno, není závislý na žádné veřejné síti a energetický provoz si obstarává sám z vlastních zdrojů. Těmi můžou být např. solární panely na střeše druhého kontejneru apod.

Interiér má mnoho co nabídnout. Na omezené ploše najdete zmenšeninu klasického bytu, ložnicová část tvořená manželskou postelí, stůl s lavicemi k jídlu i práci a malý kuchyňský (doslova) kout. Za posuvnými dveřmi rustikálního vzhledu se nachází plně funkční a vybavená koupelna se splachovací toaletou, umyvadlem a sprchou s teplou vodou.

Romantická atmosféra kontejnerové chatky, daleko od civilizace, přímo vybízí k pronajímání na víkendové odpočinky. To se také stalo a jak bylo tvůrcovým záměrem, projekt se dostal na seznam airbnb. Po útoku vandalů však musel být stažen a momentálně jej tam nenajde. Nezoufejte ovšem, k mání jsou i jiné, nebo ještě lépe, máte možnost poptat si a nechat si postavit vlastní, přesně podle svých představ. K získání cenového odhadu použijte náš konfigurátor.

Fotogalerie: 

5
Kontejnerový dům na Slapech Kontejnerová chata The Smoke house cabin