Kontejnerové mini domky či chaty patří k nejvyhledávanějším stavbám. Někteří by si přáli svůj malý azyl, místo na vydechnutí, jiní zase ocení romantiku pod hvězdami. Ať už je Váš důvod jakýkoliv, pojďte se s námi podívat na další zdařilou kontejnerovou stavbu malého měřítka.

Celý obytný prostor tvoří jediný dvacetistopý kontejner. Tvůrci ze společnosti Escape se proto neomezili jen na vnitřek, střešní prostor nabídl taky své a oni ho proměnili v působivou venkovní terasu na střeše. Pro bezpečí a komfort všech obyvatel přidali tvůrci ještě jednoduché kovové zábradlí.

Celá čelní stěna kontejneru funguje jako malý padací most, pro nájemníky příjemné krytí před vnějším světem. Za hezkých dnů má tak sluneční světlo možnost prosvětlit celým interiérem, zatímco za špatného ochrání dům před nepřízní počasí. Podobně jako při odjezdu na delší dobu, jednoduchým přesunutím pláště se z domu stane nedobytný kryt.

Interiér má také co nabídnout; s rozmístěním nábytku i jednotlivých obytný zón si profesionálové pohráli tak, aby z malého prostoru vytěžili maximum. Celá levá část kontejneru patří ložnici, střed sdílí obývací pokoj s kuchyňskou linkou a pravá strana poslouží jako hygienické zázemí. Pokud se Vám tohle rozvrhnutí nelíbí, nezoufejte. Kontejnerové stavby mají mnohé adaptace a není problém najít (nebo lépe vytvořit!) pro Vás tu pravou. Poptejte si svou zde.

Fotogalerie: 

1
Pestrobarevná kavárna z přepravních kontejnerů Kontejnerový bar stylově