Za touto kontejnerovou chatkou nebo kontejnerovým domkem zamíříme do Austrálie, jak se zdá, ani u protinožců se kontejnerových staveb nebojí. Tento přízemní bungalov s obytnou plochou téměř 70 m2 obsahuje vše, co si pohodlný život žádá. Navíc celý prostor podléhá ryze modernímu stylu – čisté, jednoduché linie, barvy ze škály šedi a industriální materiály jakou jsou sklo, kov nebo dřevo.

Interiér působí lehce a svěže, možná také díky světlému obkladovému dřevu na podlahách i stropech. Nábytek byl zvolen v jednoduchých tvarech i barvách, snad aby nezastínil jednoduchost pokojů. Sem tam si designéři neodpustili ryze stylový prvek, jako jsou například krásná závěsná světla nad kuchyňskou linkou.

Kontejnerový dům nese jméno Ecoliv Display 3 a prvek „eco“ (česky ekologie) nemá ve svém názvu náhodou. Autoři tohoto projektu se dlouhodobě zabývají myšlenkami, jak se starat o naši planetu a snížit ekologickou stopu domu. Svými řešeními ukazují, že žít šetrně k prostředí může být velmi designová záležitost. A že život v kontejnerovém domě neznamená život v osamělé ocelové krabici.

Použitím přepravního kontejneru pro stavbu to ale teprve začíná. Následuje promyšlené využívání dalšího recyklovaného materiálu, aby se docílilo co nejmenší spotřeby – například izolace z recyklovaného skla nebo recyklovaná ocelová pergola.
A jak to vypadá v domě za plného provozu? Solární elektrárna a akumulátor zajišťují dost energie pro celý chod kontejnerového domu, přičemž solárně se ohřívá také voda.

Líbí se Vám ekologické myšlenky, nebo byste volili kontejnerový dům pro jeho zajímavý design či možnosti?

Fotogalerie:

8
Kontejnerový minidomek Bratislavská kontejnerová kavárna