Slyšeli jste už pojem kapslový hotel, nebo také buňkový hotel? Jestli ne, tak nevadí, v tomto článku vám ho představíme. Jedná se o jeden z populárních trendů v oblasti krátkodobého ubytování. Rozšířený je především v Japonsku (odtud také pochází), ale nyní se přesouvá i do Malajsie. Dostupný bude na Mezinárodním letišti v Kuala Lumbur.

Jak už jeho umístění napovídá, navržen je pro cestující všeho druhu, přes baťůžkáře a milovníky low-cost ubytování, až po manažery v kravatách. Hojně využívaný je také piloty, kteří na dané místo doletí a potřebují odpočinek. Ať už spadáte do některé z výše uvedených kategorií, nebo jen chcete zažít něco nového, tohle bude místo k dobytí baterek i pro vás.
Toto ubytování je trendy a stylové a především působivě jednoduché a efektivní.

Zmíněný malajský hotel nabízí svým ubytovaným hned po příjezdu studené pivo, sklenici džusu nebo nealkoholický nápoj na uvítanou. Poté se se sklenkou nápoje už jen můžete kochat interiérem a dokonalým propracováním stavby. Atmosféra je umělecká, vstupní halou počínaje. Aby tvůrci hotelu podpořili místní uměleckou komunitu, věnovali jim prostor chodby a jsou zde vystavovaná jejich moderní umělecká díla.

Jak vás jistě napadlo, konstrukce je sestavena z několika vysloužilých přepravních kontejnerů. Využity byly pro jejich finanční nenáročnost a také stabilitu a pevnost materiálu. Architekt se s jejich použitím vůbec netajil, právě naopak, dal jim vyniknout natřením na různé barvy a ponecháním typického zvlněného vzoru oceli v prostoru. Jeho záměr se podařil a vznikl zajímavý industriální akcent.

Vytvořeno zde bylo celkem 79 buněk, v podstatě malých pokojíčků, které obsahují vše, co můžete při přespávání potřebovat. Matraci, televizi, rádio, wifi, klimatizaci a roletu, která vám zajistí soukromí.  Šatny pro ženy a muže jsou k dispozici na každém patře. V blízkosti jsou také banky, směnárny, bankomaty, pro co největší komfort všech ubytovaných.

Tak co, zkusíte to příště na svých cestách?

Fotogalerie: 

Částečně převzato a upraveno z http://www.staxbond.com/view.php?id=52

Kontejnerový domov s příběhem Kanaďanům, kontejnerově na míru

You must be logged in to post a comment.