Japonsko je považováno za jednu z nejvyspělejších zemí světa a známé je pro svou vysokou životní úroveň.
Těchto titulů dosáhli, protože se zaměřili na efektivnost a ekologičnost. Kontejnerové stavby ale také patří do kolonky efektivní a ekologické!
Jste zvědaví, jak to tedy bude vypadat, když někdo postaví kontejnerovou stavbu v Japonsku?

Návrh vytvořil japonský architekt Yasutaka Yoshimura, jehož inspirací byl nedaleký přístav. Jako v každém větším přístavu se zde kupily přepravní kontejnery .. a myšlenka jejich znovuvyužití v estetičtějším provedení se Yasutakovi velmi zamlouvala!

Na pobřeží Yokohamy tedy vyrostl hotel Bayside Marina. Hotelový komplex se skládá z několika bílých bloků – ve skutečnosti jsou to dva námořní kontejnery, položené na sobě. Jejich boční strana je celá prosklená, čímž poskytuje pokojům dostatek světla a nájemníkům působivý výhled na moře. Interiér je jednoduše krásný a krásně jednoduchý. Bílá barva vítězí jak na omítce zdí, tak i záclonách, nábytku a schodech. Malý zpestřením budiž světle zelenkavá podlaha a decentní prvek dřeva.

Použitý styl odpovídá striktnímu minimalismu a funkcionalismu, což je podle mě příjemná změna oproti přezdobeným hotýlkům, jak je známe u nás!

Bude pro vás tento komplex kontejnerových domů dalším důvodem pro návštěvu Japonska, nebo se vám naopak nelíbí? Řekněte nám o svém názoru v komentářích.

Fotogalerie:

3
Plážová restaurace z kontejnerů Kontejnerový dům na rozlehlých pláních