Brazílie. Země svůdné samby a působivé přírody. Dneska Vám přidáme ještě další důvod, proč se do této země chtít podívat! Na východním pobřeží Brazílie totiž vyrostl rozkošný hostel, postavený, jak jinak než z kontejnerů … tedy další kontejnerová stavba, kterou můžeme přidat na seznam své kontejnerovou tour po světě.

Představy o tom, jak vypadá ideální ubytování, se liší od člověka k člověku. Někomu vyhovují přepychové lázně, jiný vyhledává nenáročnou jednoduchost. Troufnu si říct, že tento kontejnerový hostel má ode všeho trochu. Tak akorát. Přesvědčte se sami ve fotogalerii pod článkem.

Nosné zdi stavby, tedy boční stěny použitých kontejnerů, byly natřeny bílou barvou. Ta symbolizuje příjemnou letní, dovolenkovou atmosféru, vonící celým kontejnerovým domem.
Designéři se s použitím přepravních kontejnerů vůbec netajili, ba právě naopak, i ve vnitřních prostorách nechali patrnou typickou zvlněnou ocel, což tvoří zajímavý designový prvek.

Architekti svou práci také odvedli víc než dobře. Vyhráli si s umístěním jednotlivých kontejnerů a tím vytvořili zajímavý polootevřený koncept. V praxi to znamená mírná posunutí jednotlivých kontejnerů po sobě – tím se tvoří verandy a vyhlídky. Umístění kontejnerů přes sebe do tvaru mostu zase utvořilo zajímavé kryté venkovní posezení. Stačilo jen nanosit pár židliček a nějaký ten stolek, přidat večerní osvětlení a máte krásné klidné zátiší. Ano, opravdu to je s kontejnerovými domy tak jednoduché.

A interiér? Čistý, upravený, pohodlný v jemném rustikálním stylu. Okna nabízí výhledy do zelené tropické přírody, stejně tak jako velké balkóny. Dobrodruzi sbalí batoh a vyrazí objevovat, požitkáři využijí plážových lehátek a přírodu ocení vsedě.

Souhlasíte se mnou, že si každý najde své? Kontejnerové domy jsou totiž, už od své počáteční myšlenky velmi variabilní, takový malý chameleon v architektuře.

Fotogalerie: 

Luxusní sushi restaurace z kontejnerů Restaurace s přepravními kontejnery a retro atmosférou