Už vybíráte, kam se letos v létě podíváte na dovolenou? A chtěli byste při té příležitosti také vidět nějakou tu kontejnerovou stavbu.

Máme pro vás skvělou možnost … a dokonce kvůli ní nemusíte ani do zahraničí! Jeden krásný kontejnerový hotel (nebo spíš hotýlek) se totiž nachází poblíž Litoměřic, na břehu řeky Labe.

Požadavky na tento projekt, kterého se ujal ateliér ARTIKUL, nebyly zrovna malé; zadavatelé si přáli, aby byla stavba kdykoliv demontovatelná a tím pádem mobilní.
Ve výsledku je taková záležitost velice praktická, když sezóna zavelí, hotel seskládat a jakmile turismus na zimu zeslábne, opět ho demontovat a nemuset tedy platit jeho zimní údržbu.

Další položkou na seznamu byla ekologická šetrnost. Kontejnerové stavby s ekologií koketují již dlouho, ale zde se mělo jednat také o co největší úsporu – tedy omezení spotřebních zdrojů.
Hotel si přísně hlídá spotřebu vody a jako stavební materiál využil odpadní dřevo z blízké pily.

Základnu stavby tvoří pouhé dva kontejnery o velikostech 20 stop, přes které je položen třetí, 40stopý. Spodní patro vyplňuje sociální zařízení, technické místnosti, sklad a jeden čtyřlůžkový pokoj. Horní patro je poté zasvěcené celé pokojům – najdete tu celkem čtyři.

Když koukáte na fotografie, jak se vám líbí design?
Modrá barva, kruhová okna a zábradlí z lan má symbolizovat motiv námořnictví – tedy nevázanost, letní idylku, možnost každý den se přesunout jinam. Designéři sáhli po prvku světlého dřeva, který v interiérech udělal víc než dobrou službu. Pokojíky působí svěže, přátelsky a optimisticky. Velké prosklené dveře umožňují pohodlný přechod na dřevěnou terásku, která vám poskytne krásný výhled do krajiny.

Tak co, strávíte svou dovolenou tady, nebo radši léto věnujete stavbě vlastního kontejnerového domu?

Fotogalerie:

1
Kanadská jednoduchost z kontejnerů Kreativní kontejnerové kanceláře