Ubytovna ve vyhlášeném vietnamském přímořském letovisku Nha Trang se na první pohled odlišuje od konkurence tím, že je částečně realizován z recyklovaných přepravních kontejnerů. TAK architekti nedávno dokončili Ccasa Hostel tím, že použili tři na sebe naskládané 40stopé lodní kontejnery a ty pak přeměnili na pokoje. Architekti zachovali průmyslový vzhled kontejnerů, což dává hostelu netradiční, moderní atmosféru a vzhled.

Vytvořen byl s heslem „každý po celém světě může být připojen do velké rodiny.“  Ubytovna Ccasa byla navržena s pocitem otevřenosti a transparentnosti, který klade důraz na sdílené obytné prostory, spíše než na spací místnosti. Tři přepravní kontejnery, které posloužily jako nosný prvek pro pokoje, jsou natřeny na základní barvy; modrou, červenou a žlutou. Každý kontejner obsahuje pokoje jiných propozicí, aby si vybral každý, jak rodina na cestách tak i vlk samotář. Koupelny jsou umístěny v „mycím bloku“ v samostatné třípatrové struktuře vedle přepravních kontejnerů. Kuchyně se nachází v prvním patře mezi kontejnery a vchodem.

Přirozené větrání je klíčovým prvkem návrhu Ccasa hostelu. Slouží jako prostředek ke zmírnění místního dusného a tropické počasí. Namísto uzavřených chodeb se špatným ovzduším k dýchaní, architekti navrhli otevřené kovové mosty, které obchází kolem vysokého stromu, který je součástí hostelu a přirozeně propojuje kontejnerové ložnice. Přístupná terasa nabízí velké houpací sítě s výhledem na město. Pergola s popínavou vegetací obrůstá kolem hostelu a do budoucna vytvoří další zajímavý prvek a zároveň bude chránit interiér před přímým slunečním zářením a také se podílí na tvorbě chladícího mikroklimatu. Na vnitřní obklady, dlaždice, okna a dekorace byly použity také recyklované materiály v souladu s myšlenkovým i vzhledovým konceptem celého hostelu.

Fotogalerie

Coffee Club - kontejnerový stánek Historický dům s kontejnerovou věží