Slyšeli jste někdy jméno Keith Dewey?  Jedná se o docela normálního Američana, který svůj život zasvětil myšlence ekologického bydlení.

Pravděpodobně nejznámější stavbou tohoto autora je jeho vlastní dům. Nachází se ve městě Victoria, v Britské Kolumbii. Využil k jeho realizaci několik vysloužilých přepravních kontejnerů a povedlo se mu vytvořit elegantní, útulné obydlí nejen pro něj, ale i jeho rodinu a domácího mazlíčky; papouška se psem. Považován je za zcela plnohodnotnou alternativu k tradičnímu zděnému domu.

To, že se staví z kontejnerů, vůbec neznamená, že se musíte omezit na nějakých pár kusů nábytku. Právě naopak. Keithův dům, nazvaný Zigloo, má tři ložnice a poskytuje dostatek místa všem obyvatelům, ale i případným hostům. V samostatně stojícím kontejneru na zahradě si pán domu ještě zařídil svůj malý ateliér o velikosti 8m2. Vybavil si ho počítačem a pracovní deskou a v dnešní době zde pracuje na dalších projektech.
Hlavní interiér je zařízen velmi moderně, navíc obsahuje spoustu luxusních prvků, jako je například leštěná podlaha z bambusového dřeva nebo plynový krb, který vyhřeje každý kout domu. Osvětlení je elegantní a celkový dojem velmi přátelský a vřelý.

Možná, že tu příjemnou atmosféru uvnitř vytváří právě fakt, že stavbou tohoto domu nebyla přespříliš zatížena příroda. Projekt vyšel především ze záměru ekologičnosti v praxi; využití ekologicky šetrných materiálů, nízkonapěťové světla, energeticky úsporné spotřebiče a především znovu zužitkované kovové přepravní kontejnery.
Název Zigloo nese i společnost, kterou Dewey založil. Ta v současnosti úspěšně funguje a věnuje se realizacím dalších a dalších domů. Projekty jsou k nahlédnutí a zakoupení online na webových stránkách autora. www.zigloo.ca
Pokud se vám ale nechce složitě kontaktovat americké designéry, požádejte o projekt nás a dočkejte se svého vlastního kontejnerového splněného přání.

Fotogalerie:

3
Jednoduchý ekologický dům Kontejnerový dům, který se podřídil stromu