Když jsem narazil na tuto realizaci kontejnerového domu, tak mi spadla čelist až do suterénu a to jsou tři patra, pánové a dámy. Není to totiž jen tak nějaký dům, ale opravdu dům z velkým K (rozuměj jako Kontejnerový).
Neříkám to jen proto, že  je skvělý po architektonické stránce, ale také protože jeho majitelem je úžasný pár, Tyler a Hannah Bright, ze Sand Springs v Oklahomě, kteří si ho postavili úplně sami.  Vytvořili si tak příbytek o obytné ploše 232 m2 svýma vlastníma rukama.

Ale co je úplně největší pecka, poctivě o tom po celou, celičkou dobu psali blog a zveřejňovali fotky (přesně 1263 fotek k dnešnímu dni) na flicku. Já bych jim tímto udělil zlatého bludištáka, protože nám tím poskytli tuny studijního materiálu a dvě tuny inspirace a za to jim patří čestné místo v našich realizacích ze světa.

Celý dům je postaven ze tří 40stopých kontejnerů v prvním patře, dvěma kontejnery ve druhém patře a nádhernou terasou nad prvním patrem. První patro zahrnuje hlavní apartmán, kuchyni, relaxační pokoj, jídelnu, obývací pokoj (který má krb) a kancelářské prostory. Hned při jídelně je hlavní apartmán. Jejich ložnice/šatna/koupelna zabírá celou jednu délku 40stopého kontejneru.

Tento dům opravdu vyvolal hodně rozruchu! Dokonce byl v hlavním vysílacím čase na pár vteřin i na ABC World News! Celkově je to krásný kontejnerový dům a veškeré vybavení a interiér se manželům Brightovým opravdu povedl. Taktéž vytvořili svou rodinu 🙂 mezi pes, kočka, koza, dům, dvě rozkošné děti a 5 akrů spravované půdy  … žijí svůj sen!

Chcete-li nastudovat kompletní fotodokumentaci výstavby tohoto kontejnerového domu, tak zde je flicker účet. A tady najdete kompletní blog.

Fotogalerie:

5
Kontejnerová neotřelost v New Yersey Kontejnerový domek na pláži

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *