Z přepravních kontejnerů jdou tvořit zajímavě tvarované stavby, to jistě víte, pokud sledujete naše články. Zajímavá odsunutí a překrytí jsou již celkem běžnou praxí.

Teď Vám ale ukážeme ještě něco zvláštnějšího. Autoři dnešního projektu pracovali se stohováním a ještě kontejnery seřízli do výrazného úhlu, což tvoří zajímavou moderní asymetrii. Celý exteriér budovy navíc přiznává zvlněnou ocel přepravních kontejnerů v odstínech hnědé barvy. Tím designéři zajistili nepřehlédnutelnost stavby.

Dům nese název Carroll House a pochází od společnosti Lot-Ek. Stavbu najdete v Brooklynu, pokud ale zrovna nemáte cestu, vypravte se s námi alespoň na imaginární prohlídku. Vstup do interiéru může být překvapením, i když se pokoje rodinného domu skrývají pod industriální ocelí, pyšní se dostatečnou prosvětleností a půvabným zdobením.

Prvnímu patru vládne domácká atmosféra, obývací pokoj s krbem, dřevo v podobě parket na podlaze i obložení na stropě. Totéž podlaží z poloviny zabírají i prostory určené k jídlu. Základem je velký jídelní stůl a samozřejmě nablýskaná kuchyně.

Když vyběhnete po schodišti nahoru, uvítá Vás odpočinková zóna. Dvě buňky, určené ke spánku jsou vtipně rozlišené růžovou a modrou barvou. Rodina, která tento kontejnerový dům obývá, má dvě děti, takže si asi domyslíme, že se jedná o kluka a holku.

Poslední příjemnou perličkou budiž přístup na velkou terasu. Plocha je dostatečně velká na rodinnou grilovačku i letní oslavu narozenin, zkrátka multifunkční prostor. Bezpečí je zajištěno zvýšenými plochami se vzorkem kontejnerů. Z terasy se také dostanete schodištěm o další patro výše.

Průchod domem mi trochu připomíná dětskou deskovou hru, kdy s figurkou absolvujete všechny žebříky až do zdárného cíle. Nemyslíte? My jsem tímto také v cíli a pro dnešek se loučíme. Líbil se Vám dnešní článek? Podpořte Kontejnerové domy na facebooku a sledujte pečlivě web, ať vám nic neunikne.

Fotogalerie:

Netradiční interiér v domě z přepravních kontejnerů Kontejnerové byty na vrcholu obilného sila