V dnešním článku Vám ukážeme menší, útulný, kontejnerový domek, který postavil pro svého otce architekt Jorge Cardenas Jara. Hraje výraznými barvami a my věříme, že Vás zaujme, ať už neotřelým designem, nebo kreativním použitím kontejnerů.

Základ domu, všechny obvodové zdi a nosné tvoří ocel přepravních kontejnerů. V závislosti na velikosti použitého bloku jde docílit různých obytných ploch, od nejmenších 15 m2 (jeden dvacetistopý kontejner), přes 30 m2 (jeden čtyřicetistopý kontejner) až po deseti násobky těchto cifer. Rozlohy kontejnerových domů však nejsou striktně omezeny ani na tato čísla, v projektu, kterého se ujme zkušený architekt a designér často narazíme na různá odsunutí a rotace, čímž se výsledná rozloha ještě zvětšuje.
Vzájemné odsunutí kontejnerů, zmiňované v předchozím odstavci považujeme za častý postup, a setkáváme se s ním i u dnešní stavby. Ve středu hrubé stavby najdeme asi 30 cm volného prostoru, záměrný odsun. Ten se poté projevil v designové výstavbě světlíku, dodávající nejen dostatek denního světla, ale také stavbě šmrnc.

Přesuňme se do interiéru, který vypadá jako v každém obyčejném zděném domě. Stěny jsou čistě bíle vymalovány a světlost interiéru doplňují i četná okna. Vnitřní uspořádání se skládá ze tří obytných pokojů, koupelny, velkého středového prostoru a kuchyně. Výchozím prvkem k zařízení interiéru jsou poté tmavě hnědé dřevěné podlahy. Dokážu si představit minimalistický nábytek, nebo naopak romantický vintage styl s teplou domáckou atmosférou.

Vnitřní zařízení se vždy odráží od preferencí majitele, stejně tak, jako koncept celé budovy. Díky rychlosti výstavby, finanční úspoře i ekologické udržitelnosti jsou kontejnerové stavby vhodným řešením pro každého, ať už jste student hledající první byt, podnikatel, řešící ideální prostory pro začátek podnikání, nebo prostě člověk, co si přeje mít svou malou chatu pro letní i zimní dny.

Poptejte si svůj kontejnerový dům zde, my Vám ho nezávazně, zdarma naceníme a zašleme na e-mail. Pokud Vás cenová nabídka zaujme, můžeme dále jednat, zda si od nás necháte postavit svůj kontejnerový splněný sen.

Fotogalerie: 

3
Kontejnerová univerzitní budova Surově industriální dům z kontejnerů