Víte, co se mi na vzhledu kontejnerových domů líbí nejvíc? To, kolik zajímavých půdorysů lze vytvořit pouhým netradičním skládání přepravních kontejnerů. Jak říkají designéři, je to takové „lego pro dospělé“. Dnešní realizace bude jednou z této kreativní rubriky.

Za zmíněným domem se pomyslně přeneseme do Los Angeles, tedy na západní pobřeží Ameriky.  Tato elegantní kontejnerová rezidence není zdaleka první svého druhu – architektonická firma Hybrid Homes se zabývá výstavbou ekologických, luxusních a kontejnerových domů už nějakou dobu.

Hned na první pohled (a na první dobrou) zaujme zajímavá skladba materiálů. Kov, typický pro přepravní kontejnery je zmírněn dřevěnými obklady. Leštěné tmavé dřevo tvoří také srdce domu – malou terasu v rámci vstupu.

Autoři projektu se také nebáli otevřeného konceptu, menší boční stěny kontejnerů byly totiž nahrazeny skleněnými průhledy. Díky tomu je vnitřek domu prosvětlenější a zajímavější.

Když už zmiňujeme interiér, zajímá Vás, jak to může vypadat v domku, který funguje dle zásad ekologie a šetrně k životnímu prostředí?
Tak vstupte!

Majitelé sáhli po elegantním základu, doplněném o přátelské a domácké prvky. Masivní dřevěná podlaha, jednoduše vymalované zdi, doplňky v podobě moderního osvětlení a obrazů na zdech.

Líbil by se Vám takto zařízený a zkonstruovaný kontejnerový dům, nebo dáte přednost klasicky uspořádaným přepravním kontejnerům a geometrickému půdorysu?

Fotogalerie:

5
Kontejnerový domek pro sociálně slabší Dětské nákupní centrum z kontejnerů