Kontejnerové domy mají různé podoby – klasické i netradiční, velké či malé. Je jen na architektech, po jakém typu sáhnou.
Dnešní realizace bude zástupcem těch nejoblíbenějších – přízemních kontejnerových domů s rovnou střechou.

V tomto projektu spojili tvůrci několik přepravních kontejnerů různých velikostí – přesněji řečeno, šest 40stopých a tři 20stopé. Tím vytvořili obytnou plochu necelých  150 m2…  a to už je prostor, se kterým si jde vyhrát! Mrkněte na fotogalerii.

Jak půdorys kontejnerového domu naznačuje, obyvatelé mají zaručené plné pohodlí.  Dvě ložnice, dvě koupelny, otevřený prostor kuchyně, jídelny a obývacího pokoje, sklad s technickou místností a garáž.

Designéři se nebáli prostorných místností domu a dohnali vzhled k dokonalosti. Jednoduché leštěné parkety, industriální strop, velká okna i balkonové dveře tvoří příjemnou vzdušnou atmosféru. V kuchyni a jídelně převládly barvy černé a bílé, na někoho možná příliš strohé. Ale nezoufejte, tím pravým domáckým pocitem Vás naplní útulné posezení v obývacím pokoji. Pohodlná sedačka a křesílka, zajímavý vzorovaný koberec a především dech beroucí výhled do krajiny.

Líbilo by se Vám, posadit se s hrníčkem dobrého čaje či kávy do měkké sedačky a kochat se přírodou okolo? To by člověk i zapomněl, že je v domě z kontejnerů a ne v nebi, nemyslíte?
Řekněte nám, jak by vypadal váš ideální kontejnerový dům, v komentářích, nebo na facebookovém profilu.

Fotogalerie:

12
Japonská kancelář z kontejnerů Minimalistický dům z přepravních kontejnerů