Představte si krásný pozemek s vysokými statnými stromy okolo. Jakou stavbu zvolit, aby nebylo okolní prostředí narušeno, nýbrž dům jemně splynul se zalesněnou přírodou?
Máme možnou odpověď na tuto otázku, pokud jste zvědaví, pojďte s námi na prohlídku kontejnerového domu v Texasu. Přívlastek „kontejnerový“ nemá projekt náhodou, hrubou stavbu – pevné jádro domu, tvoří opravdu dva přepravní kontejnery o velikostech 40 stop. Přítomnosti oceli si všimne pozorný divák na boční a čelní straně domu. Tvůrci zde přiznávají zvlněnou ocel a nechávají ji vytvořit zajímavý estetický prvek.

Na domu je na první pohled patrná ještě jedna architektonická zvláštnost. Kontejnerový dům není upevněn přímo na podloží, ale hoví si v několika decimetrech navýšené poloze, na dřevěných kůlech. Architekti pro toto řešení sáhli kvůli častým vodním erozím.

Podíváme se dovnitř? Na ploše skoro 100 m2 najdete útulné útočiště v uvolněném stylu. Majitelé si přáli bytelný, kvalitně stavěný dům, takže na materiálu se nešetřilo. Na podlaze můžete vidět dřevo z červeného dubu, stejně jako na vyřezávaném stropě. Do třetice všeho dobrého, identický materiál tvoří i interiérové dveře.

V takto zařízeném domě najdete tři ložnice, dvě koupelny, plně funkční kuchyň a také malý podkrovní prostor, který si mohli dovolit díky navýšeným stropům.

Závěrem článku bych ráda upozornila na vstupní, krytou terasu, suplující předsíň. Majitelé si tak mohou užít kousek klidu a třeba kávu „mimo domov“ z pohodlí domova. Zajímavé, co vše se dá podniknout s kontejnerovou stavbou, nemyslíte?

Postavte si i Vy Vaši kontejnerovou oázu klidu, nezávazná poptávka k předběžnému nacenění vytvoříte zde.

Fotogalerie: 

2
Luxusní kontejnerový dům v Africe Letní kontejnerový dům