Láká Vás něco hodně netradičního v oblasti architektury? Pak zvolte kontejnerový dům s ryze moderním designem. Jedním z nich je i dnešní realizace – to abychom Vám ukázali, jak to třeba může vypadat.

Společnost Infiski vytvořila tento projekt, přeměnila čtyři přepravní kontejnery (2 x 20stopý a 2 x 40stopý) na zajímavý architektonický kousek.
Klíčem k úspěchu je zajímavé sestavení kontejnerů na sebe – tyto kvádry jsou koncipované na mnohem větší zátěž, takže tvorba více patrového kontejnerového domu není problém.

Dům zaujme na první dobrou už exteriérem, fasádu nahradily na bílo natřené dřevěné palety. (Ty tu nejsou jen na okrasu, palety pomáhají zamezit pronikání slunce a tím regulují vnitřní teplotu). Do přízemních kontejnerů byla vyřezána ještě kulatá okýnka, snad aby designéři rozbily jednotvárnost hranatých geometrických tvarů.
Venkovní prostory ještě vylepšuje zpevněná plocha, taková malá přízemní veranda, kam stačí vynést pár židliček a posezení je na světě.

Interiér taky stojí za to, středová část vyplňující spodní část „mostu“ z kontejnerů slouží jako obývací pokoj. Nenápadná šedivá podlaha a pak to začne! Moderní barevné židle, výrazné červené doplňky, industriální osvětlení. Až majitele omrzí tak velký přísun slunečního světla, jednoduše může prosklenou část překrýt paletovou markýzou.
V ostatních pokojích převládla bílá barva, která dává vyniknout modernímu zařízení a nábytku.

Boční strany kontejnerového domu mají také své specifikum – jedna se pyšní venkovní terasou, ohraničenou jednoduchým kovovým zábradlím. Druhá část je naopak již krytá, klidná odpočinková zóna s přímým přístupem z domu. To zní dobře, ne?

Víte, jak Vám pořád říkáme, že kontejnerový dům lze postavit několikrát rychleji, než ten klasický? Tato realizace je toho příklad, vznikla totiž za čtyři týdny při práci dvou lidí.

Fotogalerie:

3
Technicistní kontejnerový dům Kontejnerová rezidence u jezera