K tomuto domu mám trochu nostalgický vztah, protože to byly obrázky právě tohoto domu před několika lety, které mně nedaly několik dní spát a vlastně mohou za to že, jste dnes na těchto stránkách a za spoustu věcí, které teprve přijdou.

K jeho stavbě byly využity čtyři přepravní kontejnery, ke kterým stačilo přidat trochu kreativity, a vznikl nádherný domov. Pojmenován je La Maison conteneur  a v dnešní době slouží jako luxusní bydlení své tvůrkyni, Claudii Drubeuil.
Rozloha činí něco okolo 180m 2 a najdete zde vše, co je potřeba: tři ložnice, dvě koupelny a originální design, díky kterému je z něj naprostý unikát.
La Maison conteneur sklízí velkou popularitu, neboť byl jeden z prvních realizací trendu kontejnerových domů – trendu, který se rozhodl jít proti proudu.


2,7 metrů vysoké stropy, leštěné betonové podlahy a velká okna vytvářejí nejen vizuálně přitažlivý prostor, ale také funkční dům. Obývací pokoj je netradiční pro svou industriální atmosféru, průmyslový pocit a ryze moderní dojem.
Odkryté kovové stěny a povrchy z kultivovaného dřeva přidávají nezvyklou, ale působivou texturu do místnosti. Prosklená stěna zajišťuje dostatečné prosvětlení během celého dne.

Moderně vybavená kuchyň potěší každého gurmána! Hned na první pohled vás upoutá lesk  nerezových spotřebičů, poté trouba, středový ostrůvek a dřez. K dispozici jsou také praktické vestavěné skříně kolem chladničky z nerezové oceli a režijní police, šetřící místo v místnosti.
Potrubí bylo ponecháno odkryté nejen kvůli funkčnosti, ale také pro vytvoření zajímavého vzhledu.

Když zvednete oči, při prohlídce domu, uvidíte pokoje a můžete obdivovat kultivované dřevěné stěny, vytvořené umělcem. Jednoduše mistrovské dílo.

Zajímavě vinuté schodiště je dalším opravdu okouzlujícím prvkem v interiéru, vyniknout mu dávají cihlové zdi v pozadí. Kov, jako materiál je použit ještě víckrát, najdete ho například na ozdobných kovových akcentech a policích v celé domácnosti.

Hlavní ložnice má otevřený půdorys, přilehlé WC a „open air bath“. Vše je vzdušné a příjemně nezvyklé. Designér se zde nebál sáhnout po vintage stylu; keramická mísa, starožitný typ zrcadla a toaletního stolku vytváří působivou atmosféru. Tento koutek se nachází mimo ložnici, ovšem v dostatečné blízkosti tak, aby byl přístup pohodlný.  Doplňkům vévodí závěsné vintage lampy a barevné koberce, vše nenásilně tvoří celek.

Dům má dokonce suterén, který se jednoduše nazývá televizní místnost.V této mohou být v případě potřeby uloženi hosti. Zde jsou patrné nedokončené kovové stěny, které zbyly z původního přepravního kontejneru. Místnost je tak trochu i studovnou; psací stůl s počítače a dostatek pracovního prostoru pro úkoly či jiné zbytečnosti.

Třešničkou na dortu, kterou my známe snad jen z amerických filmů, je luxusní sprcha na střešní terase. Stylový způsob, jak udržovat hygienu, co?

Fotogalerie:

6
Kontejnery a nákupní centra Kontejnerový dům na kuří nožce

You must be logged in to post a comment.