Prosvětlený domov, vytvořený z lodního kontejneru je uměleckým triumfem na francouzském venkově.

Průmyslová jednoduchost se setkává s rustikálním stylem v tomto moderním lodním kontejneru v Meuse, Francie. Firma Spray Architecture navrhla tento dvoj – kontejnerový byt, nazvaný Un Dernier Voyage (poslední cesta) pro spisovatele a sochaře Gabrielle Vella-Boucauda, který se chtěl usadit po letech cestování. Prostor o velikosti 109 metrů čtverečních je plný přirozeného světla a krásných sbírek umělcových plastik.

Dům Un Dernier Voyage se skládá ze dvou celo černých kovových kontejnerů: větší slouží jako obytné prostory a menší, fungující jako umělcova dílna. Hlavní jednotka má výhled na pastorační krajiny přes velkou, dřevem obloženou venkovní terasu, která překlenuje šířku domova a několik velkých prosklených otvorů, z nichž většina slouží jako dveře.

Stejně jako fasády, interiér je stále minimalistického ražení a udržuje si průmyslově elegantní atmosféru. Zvlněná kovová struktura je ponechána na stropě a podporována je černými stropními trámy, zatímco dlouhé kovové trubky a samostatné žárovky jsou zavěšeny shora. Stěny jsou natřeny na čistě bílou, aby odrážely přirozené světlo a poskytovaly neutrální kulisu pro barevné sochy, které dominují prostoru.

Ložnice se nachází v blízkosti středu budovy a má přístup na venkovní terasu s výhledem na volném prostranství. Severní stranu domu tvoří otevřená kuchyň, obývací pokoj. Jídelna je umístěna na východní straně, zatímco menší studovna se  nachází v západním koutě. Sekundární krytá terasa na jižním konci slouží jako vstup do objektu.

Originál projektu zde: Spray Architecture

Fotogalerie:

1
Kontejnerové příbytky u pláže Dům snů z kontejnerů