Máme pro Vás takovou španělskou kontejnerovou chuťovečku.
V podstatě ztělesněný luxus a elegance, ukrytý v přepravním kontejneru a zabalený do dřeva.
Nalákalo Vás to? Tak pojďte na prohlídku.


Přeneseme se na ostrov Mallorca, do přístavního města Palma de Mallorca. Ptáte se, proč zrovna sem? Místní architekti si totiž uvědomili, že když už člověk bydlí na tak krásném a exotickém místo, jako je Mallorca, bude čekat i jistou úroveň od svého ubytování. Tyto přání zmíněným obyvatelům snadno vyplnili.

Kontejnerový dům, o kterém se tu bavíme, vytvořili snadno, za pomoci několika přepravních kontejnerů. Aby zjemnili jinak strohý ocelový vzhled, nechali obložit exteriérové zdi světlým dřevem.

Dosti teoretického úvodu, vrhněme se na interiér.
Designéři se nebáli skloubit jednoduché s elegantním. Otevřený prostor, čistě bílé stěny, leštěné podlahy, elegantní nábytek v tlumených barvách a nejnovější vybavení.
Moderní naleštěná kuchyně se zavděčí i tomu největšímu gurmánovi, velkou postel v ložnici ocení požitkáři, velkou koupelnu zase milovníci vodních bitev.

Obě patra (ano, kontejnerový dům není problém postavit vícepatrový!) jsou propojena zajímavě řešeným točitým schodištěm. Úzké kovové schůdky až nahoru. Troufli byste si?
Koho už omrzí pobyt vevnitř, může pokračovat do exteriéru a neudělá chybu. Čeká tu na něj totiž malý bazén, venkovní terasa s posezením, gril a zejména působivý výhled na město.

Tento kontejnerový dům stojí nedaleko města, takže romantické večerní procházky prázdnými ulicemi mají zelenou. Kdo dává přednost přesunu na kole nepřijde zkrátka, architekti nechali místečko i pro pohodlné zaparkování kola.

Tak co, lákal by Vás pobyt v takovém kontejnerovém domě, zvlášť, když Vám nabízí plný luxus? Dejte nám vědět, co si myslíte.

Fotogalerie:

Kontejnerová stavba ve velkém! Prázdninový kontejnerový dům