Dnes Vám představíme domek, který se pyšní nejen neotřelým designem, ale také energetickou nenáročností a šetrností k životnímu prostředí. Tvůrcem je architekt Corey Newell. Zvědaví? Výborně jdeme na to.

Strukturu domu tvoří čtyři recyklované přepravní kontejnery, o velikostech 40 stop na délku. Od původu kontejnerů pochází i označení ekologický projekt; stavební materiál nebyl vyroben jako nový, nýbrž se využilo starého, již existujícího. Z de facto odpadního materiálu vzniklo něco úplně nového a přínosného. Dále pak je ekologická i funkční stránka domu, dvojitě sklená okna tak, aby nedocházelo k únikům tepla, izolace foukanou pěnou, instalatérské sítě i tepelný ohřívač šetřící vodu.

Vzhled exteriéru působí tak nějak dovolenkově. K domku náleží i malá terasa a součástí pozemku je i dvorek.
Na domě tvůrci přiznávají zvlněnou ocel, což tvoří zajímavý, designový prvek. Podobně je řešený i vnitřní styl, opět převládá bílá barva, stěny jsou ovšem zahlazeny tak, že nemáte šanci poznat, že se nacházíte v kontejnerovém domě.

Dostatek oken prosvětluje celý interiér, v kombinaci se světlými dřevěnými podlahami působí prostory větší, než opravdu jsou. Obytná plocha čítá necelých 120 m2. A s takovým prostorem už se dá pracovat, nemyslíte? Designéři si to v každém případě mysleli a jejich dílo je minimalistické, přesto však působivé. Všimněte si například kuchyně, vměstnané na dlouhý prostor. Levou část tvoří množství úložných prostorů, které je snem každého kuchaře. Druhá strana se skládá z kuchyňské linky, dřez, trouba i varná deska. Vařit a celkově obývat kontejnerový dům nemusí v žádném případě znamenat vzdávat se svého životního standardu a komfortu.

Když si projdete zbytek fotografií, dokumentující tento kontejnerový dům, napadá Vás lepší řešení, jak se vypořádat s vlastním bydlením? Jednoduchost základu domu dovolí nájemníkovi upravit si vzhled podle svého, ať už to bude doplněním jednoduchého nábytku, nebo naopak mohutným dozdobením barokními prvky.

Kontejnerová architektura poskytne stabilní, robustní základ a je na Vás, jak si jej budete modifikovat. Poptávka vlastní kontejnerové stavby možná zde.

Fotogalerie: 

14
Surově industriální dům z kontejnerů Kontejnerový gril