Tentokrát pro vás máme takovou netypickou rezidenci. Postavená byla z přepravních kontejnerů, jejichž vzhled naplno využívá! Všem obvodovým zdím je ponecháno typické ocelové zvlnění a vládne šedivá barva, která se ke kontejnerům mimochodem skvěle hodí.

Rezidenci nazvanou Containerlove najdete v Kall, Německo, uprostřed venkovské krajiny. Mezi veškerou tou zelení působí velmi nenásilně a přirozeně. Možná to je tím, že byl vystavěn s velkou pečlivostí a důrazem na šetrnost k prostředí.

Architekti si opravdu vyhráli s umístěním kontejnerů, jak jednotlivých vůči sobě, tak v prostoru. Použité přepravní kontejnery tvoří písmeno L, což usnadnilo realizaci malé dřevěné verandy přímo v srdci kontejnerového domu.  Stačí vyjít balkonovými dveřmi a jste na čerstvém vzduchu.
Celou stavbou pulzuje dynamičnost a pozitivní energie. No, však nahlédněte do fotogalerie. Rozsáhlé okna prozáří celý prostor a navíc místnosti opticky zvětšují. Vybavení září čistotou, jednoduchostí a moderním designem.

Sousedům nejdříve přišel tento kontejnerový dům velmi netradiční, vzhledem k tomu, že byl umístěn do zástavby obyčejných domů se sedlovými střechami. Netrvalo ale dlouho a domek si oblíbili a nyní ho považují za příjemné ozvláštnění krajiny.

Fotogalerie:

7
Vyhlídková věž z kontejnerů Kontejnerový dům pod horkým africkým sluncem