Postavit hezkou kontejnerovou stavbu je jedna věc, ale zasadit ji půvabně do okolní přírody, to dojem ze stavby ještě umocní. Dnes se něco takového tvůrcům povedlo, jako ideální lokaci zvolili zalesněný, strmý svah. Zkosený terén se v kontejnerové architektuře těší velké oblibě, vidět jste ho mohli už na realizacích tady, tady a tady. Tak si dnešní realizaci pořádně vychutnejte, věříme, že se zařadí k Vašim oblíbeným.

Dům vznikl ze čtyř 40stopých kontejnerů, což nezůstane pozorovateli dlouho tajemstvím. Všechny ocelové kvádry totiž přiznávají charakteristickou strukturu zvlněného plechu. Tvůrci přidali přírodní zelenou barvu, aby kontejnerový dům s prostředím splynul, ne kontrastoval. Když se podíváme na fotky, tak myslím, že všichni uznáme, že se záměr podařil, no ne?

Kontejnery jsou umístěny na podpěrných betonových pilotech. (Příjemná ukázka pro Vás všechny, kteří už viděli náš konfigurátor a zvažují, jak že takové piloty vypadají.)

Kontakt s vnějším světem byl zajištěn velkými, tak a tak zvýrazněnými okny. S počtem se nešetřilo a v praxi to znamená krásně prosluněný interiér. Doplňky a celkový styl vnitřních prostor řešili tvůrci jemně a nenásilně. Zemité tóny, dřevěný obklad na stropě a leštěný kámen na podlaze, jednoduchý funkční nábytek a doplňky podle vkusu majitelů.

Více informací i z průběhu stavby najdete na blogu: 8747House.Blogspot.com . Autoři svůj počin dokumentovali krok za krokem, a tak je jejich blog názorným průvodcem, jak taková stavba kontejnerového domu může vypadat. Pokud Vás zaujme, nebojte se nám ozvat, rádi Vám zašleme dokumentaci vlastních projektů. Třeba Vás reálné fotky zaujmou na tolik,  že si požádáte o bezplatnou vizualizaci a k Vánocům si nadělíte projekt kontejnerové stavby. Je libo kontejnerovou chatičku, stánek nebo třeba externí kancelář? Je to na Vás, jsme tu pro Vás! Konfigurátor zde.

Fotogalerie: 

2
Italská restaurace v přepravním kontejneru Bílé kanceláře a barevné přepravní kontejnery