Kontejnerové bydlení může být v ostrém industriálním stylu, romantickém se spoustou pastelových barev, minimalisticky jednoduchém i přetékající luxusem.
Dnes ale pro Vás máme kontejnerovou stavbu v jednom z nejoblíbenějších provedení – příjemné eleganci. Kvality interiéru ovšem nejsou na domě to nejlepší, ani jeho složení z ocelových přepravních kontejnerů to není … nýbrž jeho lokace!
Na první dobrou jednoznačně zaujme zasazení kontejnerového domu do krajiny! Troufnu si říct, že málokdy se podaří umístit realizaci s takovým citem pro okolí, jako se to povedlo u tohoto projektu. Dům jako by se nenápadně zvedal z hladiny jezera, tmavá barva exteriérových příček příjemně splývá s přírodou a nechá diváka myslet si, že toto obydlí je dílem přírody, ne lidského rozumu.

 

Zadní část domu přirozeně chrání zvedající se svah. Pokud máte pocit, že z tohoto úhlu pohledu už musí do prostoru razit, nenechte se zmást. Vše zachraňuje střecha, ta vypadá, že je s přírodou spjata úplně. Autoři totiž využili tzv. zelené střechy, tedy metody, kdy se plochá střecha domu pokryje vrstvou zeminy a osází rostlinami.

Celý komplex tvoří tři obytné jednotky, sousedící spolu bočními stěnami. (Pozorný čtenář a divák si jistě všiml dvou kontejnerových překážek, na dřevěném balkoně.) Prosklená čelní stěna zajišťuje jednak působivý kontakt s vnějším světem, ale také dostatek světla v interiéru. Designéři ho poté už jen doladili světlými barvami a elegantním nábytkem.
Designovým prvkem jsou bezesporu také okna, vedoucí na ostatní směry, než je jezero před domem. Tvůrci použili kruhové tvary, jako tomu bývalo na starých námořních lodích. Že by nenápadný odkaz na spojení jezero před domem – lodní kontejnery z námořní dopravy?

Kontejnerový dům vznikl celkem ze šesti přepravních kontejnerů, ale tohle číslo nebude pro architekti ze společnosti ContainerCity jistě finální. Projekt se těší tak velké oblibě, že je plánována dostavba. Tak třeba se brzy podíváme i na pokračování.
Zkrátit čas čekání si můžete třeba poptávkou na nacenění vlastního kontejnerového domu. Budeme se těšit na Váš zájem a zaslané parametry.

Fotogalerie: 

1
Bílé kanceláře a barevné přepravní kontejnery Kontejnerové útočiště v tichu lesa