All-focus

Kontejnerové domy vzbuzují mnoho otázek. A lepší než je zodpovídat, bude ukázat Vám realizaci, na které vše uvidíte v praxi. Stojí v krásném prostředí v blízkosti Slapů, obklopena tichem a lesem. Majitelé tohoto kontejnerového domu, (který jsme nestavěli my), ale již neexistující firma se na nás obrátili s prosbou o realizaci kontejnerové chaty, protože se jim bydlení v kontejneru velmi osvědčilo. Využili jsme tedy příležitosti a pozvali jsme se na prohlídku a věřte stálo to za to!

Manželský pár se pro kontejnerový dům rozhodl kvůli jeho ekologickému podtextu a šetrnosti k životnímu prostředí. Namísto podporování nadvýroby nového, stavebního materiálu (který mimochodem začíná docházet) se využijí již existující jednotky. Netroufali si na realizaci sami, poptali proto dnes již neexistující  firmu.

Celkový projekt vytvořil architekt z 5 kontejnerů,  uzpůsobených do obdélníkového půdorysu, typu bungalov – tedy jen přízemní. Kontejnery byly umístěny na základovou desku s tepelnou izolací a hydro izolací. Pro vnitřní izolaci zvolili foukanou pěnu (stejný materiál používáme i my). Pro izolaci vnější pak zvolili polystyren. Střechu má kontejnerový dům klasickou valbovou, zapadá tak bez problému do již existující zástavby.

All-focus

Vnitřní rozmístění a dispozice odpovídají potřebám tří členné rodiny, velký obývací pokoj s otevřenou kuchyní, ložnice, dětský a hostovský pokoj, koupelna s toaletou a technická místnost. O dostatek světla v domě se mimo četných oken postará také prosklená boční stěna na terasu. Nabízí také dech beroucí výhled na místní přírodu. Při pobytu vevnitř nelze rozeznat, že se nacházíte v kontejnerové stavbě – stěny jsou zevnitř izolované a omítnuté. Jen znalec si povšimne spojovacího falešného trámu v místě připojení kontejnerů. Kontejnerová stěna bohužel není v celém domě nikde přiznaná.

Fotogalerie z realizace:

Častou obavou lidí, uvažujících o kontejnerové architektuře je právě domněnka, že bydlet v bytě z kovu bude nepříjemné a stísněné. Ne, není tomu tak.  Majitelka Vás určitě o výhodách bydlení v kontejneru přesvědčí osobně, po dohodě rádi předáme kontakt a protože je tento kontejnerový dům u Slapské přehrady, je to pro pražské co by kamenem dohodil.

All-focus

Vytápění je řešeno vodním podlahovým vytápěním. (viz foto). Jižní kontejner z poloviny tvoří zastřešenou terasu, která dodává bungalovu vzdušnost a příjemně rozbíjí jednotvárnost téměř čtvercového půdorysu. Díky střešnímu přesahu kontejnerového stropu je prostor krytý a obyvatelný i při nepřízni počasí.

Můžeme říct, že realizace je opravdu povedená a manželé velice příjemní lidé.

Fotogalerie:

 

 

100
Kontejnerový pop up bagel shop Kontejnerový minidomek v národním parku