Máte své oblíbené místo a sníte o tom, že tam jednou budete bydlet? Tak přesně to se podařilo jednomu Američanovi – a není už asi nutné dodávat, že se z něj stal šťastný člověk.

Jižní Colorado navštěvoval desítky let, v rámci dovolených a výletů a jednoduše si jej zamiloval. (Komu by se taky nelíbily půvabné hory, čistá příroda a divoké řeky, že!)
Později narazil na firmu TomecekStudio a uzavřeli spolupráci, která vyústila okouzlující kontejnerovou stavbou. Rodinné sídlo se skládá z jednoho 40stopého kontejneru a šesti 20stopých. V interiéru najdete dvě ložnice, dvě koupelny a také příjemnou atmosféru. Designéři využili především prvku dřeva, nachází se tu v podobě světlých obkladů zdí, nebo na palubové podlaze.

Exteriér je hned na první pohled netradiční, použité přepravní kontejnery totiž byly ponechány tak, jak přirozeně vypadají. Typická červeně a zeleně natřená ocel.  Čelní strana kontejnerového domu se dá symetricky rozdělit; levý blok z jednoho kontejneru, pravý blok také, a uprostřed krásné dřevěné schody, vedoucí do domu. Krásným ozvláštněním jsou prosklené konce kontejnerů, umožňující majitelům výhled do krajiny.

Tak co, kde si vy si necháte postavit svůj dům snů?

Fotogalerie: 

1
Kontejnerový hotel z Japonska Dům z kontejnerů u protinožců