Casa Incubo, dům postavený z lodního kontejneru, je vytvořen opravdu netradičně. Místo pokácení stromu na pozemku mu dali tvůrci projektu příležitost a nechali ho prorůstat stavbou. Účelem bylo upozornit, že není nutno bezmyšlenkovitě ničit stromy kvůli novým stavbám.

Architekta Maria Jose Trejos navrhla extravagantní modulární domov v Kostarice, vytvořený za pomoci osmi lodní kontejnerů. Najdete v něm obytné i pracovní prostory, včetně vysoce kvalitní audiovizuální reprodukce prostoru, fotoateliéru a propagačního studia. Jak už jsem zmínila, postaven je okolo velkého cedru a prvek dřeva se objevuje ještě jednou: na severní fasádě v podobě  bambusového materiálu. Ten je nejen velmi vzhledově přitažlivý, ale také praktický, neboť skrze něj jde regulovat množství slunečního světla.

Vzhledem k místnímu klimatu a potřebám tohoto domu byl vytvořen mezi prostor mezi kontejnery který slouží jako 95 metrů čtverečních ventilačního prostoru a zároveň výrazně snížili nároky na materiál potřebný k výstavbě.

Kontejnerům byla ponechána částečná mobilita, jeden se dá posunout mírně ke straně, čímž vytvoří vnější prostor, například na vznik terasy nebo předsíně.


V prvním patře sídlí pracovní a společný obytný prostor, zatímco ložnice a jiné soukromé pokoje se nacházejí na druhém patře. Vnější ochoz vede ke schodišti, které spojuje třetím patro, terasu a otevřené podkroví.

Fotogalerie:

Kontejnerový dům Zigloo Solárně poháněný dům STILE