Líbí se Vám jemné asijské prvky v architektuře? Pokud ano, tak zbystřete, protože dnes Vám ukážeme projekt, který spojuje kontejnerovou architekturu s tímto půvabným stylem.

Zamíříme tématicky do Asie, konkrétně Malajsie. Na písečné pláži stojí hotel, luxusní rezort, ve kterém bedlivý pozorovatel vytuší jistou zvláštnost- základ tvoří 18 přepravních kontejnerů. Exteriér zjemňují oblé plechy, dávající kontejnerové budově netradiční, působivý vzhled.

Celá kontejnerová budova se nese v tónech červené. Designéři údajně barvu rzi volili, aby v návštěvnících vyvolali obrazy starých přístavů a dlouhých zámořských cest. Vždyť proč ne, když budova stojí vedle oceánu, že?

Nebudeme se ostýchat a uděláme si i prohlídku interiéru. Vnitřek člení cihlové zdi na několik apartmánů. Každá obytná jednotka má svou koupelnu, kuchyňku a obývací i ložnicovou část.
V pokojích vládne elegantní atmosféra, ovšem ne zas přespříliš. Příjemný kontrast tvoří rustikální surové zdi z červených cihel. Doplňky sdílí hlavní barvu tohoto kontejnerového hotelu – červenou.

Díky přepravním kontejnerům stojí konstrukce budovy pevně – tvůrci si mohli dovolit velkou venkovní terasu v úrovni prvního patra. Myslím, že pro návštěvníky příjemné zpestření, ratanový nábytek pod střechou bude jistě dobrým místem k odpočinku (za zvuků šumění oceánu a výhledu na něj)!

A co si myslíte Vy?
Přišli jste kontejnerovým stavbám na chuť díky jejich vzhledu či výhodám? Dejte nám vědět!

Fotogalerie: 

Oficiální webové stránky hotelu: https://theoceanresidence.com/

Šedo-oranžová kancelářská budova z přepravních kontejnerů Kontejnerová rezidence na poušti