Většina kontejnerových domů, o kterých na webu čtete, má pořád ještě docela tradiční vzhled. Dnes jsme proto vybrali stavbu, která na první, (ale i druhý) pohled běžná určitě není. Je bláznivá, barevná, kreativní a samozřejmě kontejnerová!

Firma Jure Kotnik Arhitekt postupovala se záměrem vytvořit něco finančně dostupného, ale zároveň perfektně fungujícího. Již delší dobu se totiž na Slovinsku řeší vysoké ceny nemovitostí a kontejnerové domy jsou vhodným, originálním řešením. Bio třešničkou na dortu je poté to, že kontejnerové stavby jsou velmi ekologické a šetrné k životnímu prostředí, jak jistě už víte.
I když je trend kontejnerových domů moderní záležitost, pořád se opírá o starší osvědčené způsoby. Těmi jsou třeba racionálně promyšlené půdorysy, pečlivá volba použitý materiálů, dobře prosvětlený interiér nebo vytvoření takového vnějšího vzhledu, aby přesně odpovídal vkusu majitele.

Vraťme se ale k naší dnešní kontejnerové stavbě. Najdeme ji ve městě Trebnje, Slovinsko. Celková obytná plocha, která vznikla spojením dvou přepravních kontejnerů, činí celkem 29 m2.
Tyto zmiňované dva přepravní kontejnery byly položeny na sebe, a to v pomyslné kolmici. Role jim byly rozděleny následovně: horní kontejner vyčnívá do prostoru a vytváří stinnou, krytou oblast, spodní naopak tvoří něco jako terasu v prvním patře.
A co říct k interiéru? Třeba to, že se nese ve stejně netradičním a hravém, futuristickém duchu jako exteriér. V přízemí – tedy ve spodním kontejneru byl jeden kout vyčleněn na koupelnu se sprchovým koutek a druhý na kuchyňskou linku a jídelní část. Celému prvnímu patro vládne motto odpočinku – ložnice s manželskou postelí a obývací pokoj s velkou sedačkou.

Je tohle Váš kontejnerový šálek kávy, nebo na své kontejnerové stavbě zvolíte radši tradičnější vzhled?

Fotogalerie:

Krátká ukázka domu na videu:

Kontejnerové kulturní centrum v srdci Prahy Všech pět (přepravních kontejnerů) pohromadě