Bílá, černá, jednoduché tvary a nenáročná výzdoba. Líbí se Vám minimalismus? Tak to se Vám bude líbit i tento článek.

Dnes zamíříme prozkoumat výtvor firmy Atelier Workshop – dům, postavený z jednoho přepravního kontejneru. Prototyp domu vznikl v Hangzhou v Číně, ale momentálně parkuje na Novém Zélandu. Ano, slovo „parkuje“ není chyba, tento kontejnerový dům má totiž malá kolečka a tím pádem je mobilní. Dnešní realizace nese jméno Port-A-Bach.

Kdyby se Vám zachtělo navštívit tento kontejnerový domeček osobně, tak ho hledejte ve městě New Plymouth – je zde trvalou součástí muzea Puke Ariki. Nám Čechům můžeme možná připadat zvláštní, že muzeum vystavuje moderní bydlení, ale je tomu tak. V Puke Ariki se zaměřují na prezentaci inovativní a kreativních nápadů, ke kterým kontejnerová architektura bezesporu patří.

Zajímal by Vás interiér? Tak vstupme.
Díky malé velikosti obytné plochy vyžadoval kontejnerový dům velmi promyšlený koncept, kde je každý centimetr pečlivě navržen. Jen tak bude zaručeno naprosté pohodlí nájemníkům.

Celému vnitřnímu prostoru kontejneru vládne světlé obkladové dřevo. Působí příjemně domácky a světlé tóny prostor opticky zvětšují. Využití přírodních materiálů se designéři nebáli ani v koupelně – sprchový kout vypadá víc než luxusně. Ekologicky a spořivě smýšlející z Vás jistě ocení, že zde funguje kompostovací toaleta.

Líbí se Vám kontejnerové minidomky? Tak to pročtěte i starší články s tímto námětem – nebo si přímo požádejte o svůj vlastní zde.

Fotogalerie:

Kontejnerové startovací kanceláře Jednoduchý kontejnerový domek z Austrálie