Myslíte si, že kontejnerové domy patří jen na okraje měst nebo do přírody? Tak tento projekt vám ukáže, že tomu tak není! Společnost Shane Cook Designs přijala velkou výzvu a vytvořila kontejnerový dům, který zapadne do tradiční, historické čtvrti města. Nachází se ve městě Houston, Texas a pojmenován byl velkolepě: Kontejnerový dům Oxford.  Fotogalerie pod článkem dokazuje, že svému jménu dostál. Nemyslíte?

Struktura domu
Plocha činí celkem 46 m2 a vytvořená je ze dvou přepravních kontejnerů. Koncept domku je poněkud netradiční, nejedná se o klasický bungalov, ale o jeho vylepšenou nadzemní verzi. Zatímco v horním patře se zabydlí nájemníci, uvolněný prostor na zemi využijí jako parkovací místo pro svá auta.

Stavba kontejnerového zázraku byla dokončena v roce 2013, a jak už jsem zmiňovala, použity byly dva vysloužilé přepravní kontejnery. Shane Cook, autor tohoto projektu se rozhodl pro kontejnerové řešení ze dvou důvodů. Díky jeho udržitelnému aspektu (který tak milujeme!) a také proto, že kontejnerové stavby nejlépe poskytnou neotřený městský vzhled.

Jestli jste už dost vynadívali na vnějšek, pojďme prohlédnout interiéry.
V zařizování kontejnerového domu padla volba na modernost a jednoduchost. A myslím, že se vyplatila. Tmavá podlaha dodává elegantní nádech, bílé zdi podtrhnou čisté linie prostoru a výrazný červený nábytek prostor rozjasní.
Tento rozkošný kout není kupodivu užíván jako obytná část, ale slouží jako studovna a pracovna. Velké prosklené okno dodá dostatek světla na každou práci, široký tmavý stůl zase poskytne dostatek prostoru. Nebyla opomenuta ani kuchyňka, ať už si chcete uvařit kávu, nebo ohřát jídlo. Nechybí ani koupelna, kompletně vybavená v duchu luxusu.

Tento projekt nám všem ukazuje, že se nemusíme bát, umístit kontejnerový dům, stavbu, stánek či kancelář do městského prostředí. Kontejnerové stavby jsou takoví malí chameleoni, ve světě architektury. Snadno se přizpůsobí nastaveným podmínkám a je na ně radost pohledět!

Fotogalerie: 

1
Kontejnerový ateliér Kontejnerový dům podle poslední módy