Hamptons zdraví!

Pozdrav k vám přichází z jedné z nejbohatších oblastí New Yorku. Zdá se vám divné, že v tak bohaté části města bude někdo stavět z kontejneru, což se jeví jako doména šetření peněz? Ano, je to překvapující, ale je to tak.

Nenechte se však příliš unést, jak už to je v této luxusní komunitě zvykem, musíte si dost připlatit, aby byl dům váš. Na trhu byl nabízen za neuvěřitelných 1.395.000 $.
Tak, vezmeme to hezky od začátku. Díváte se na projekt „The Beach Box“ v překladu domek na pláži. Jedná se o dům vytvořený z lodního kontejneru, stojící na písečných dunách pláže Napeague v Amagansett, New York. Vytvořil ho Andrew Anderson za pomoci šesti vysloužilých přepravních kontejnerů. Jelikož se poptávka po stavbách z udržitelných materiálů pořád zvyšuje, zájem o Beach Box je velký. No řekněte, vy byste snad nechtěli žít v ekologickém a zároveň luxusním domě, jen necelých 200m od oceánu?

Sestavení
Čtyři kontejnery jsou na úrovni terénu a obsahují čtyři ložnice, další dva, postavené na vrcholu slouží jako kuchyňský kout, obývací pokoj a jídelna. Celkem se jedná o prostor 185m2 plus další 120m2 venkovní verandy. Postaven byl s pulty EcoTop, topení tankless vody, jednotka 16 SEER HVAC, spray pěnové izolace, bílým termoplastického střechou, Energy Star spotřebičů, a s certifikátem FSC cypřiše vlečka a bednění a bílé dubové podlahy. Všechna okna jsou zasklena ve verzi ,,nízká spotřeba“, tedy kvalitně a nepropustně. Navíc, tento dům je z vnějšku upraven pomocí vláknocementové vrstvy. Terénní úpravy byly dokončeny za využití plážových trav, rostoucích na místě.

Pro ty, kteří by měli zájem, majitel Anderson nabízí svou stavbu za $ 1.395.000. Pokud si chcete počkat ještě na něco lepšího tak vytrvejte, v plánu prý je další kontejnerová stavba v hodnotě $ 4000000 – 5.000.000 dolarů.

Pro detailnější prohlídku domu, zde je klip z YouTube.

Fotogalerie: 

Kontejnerový dům z Oklahomy Alternativní kanceláře z kontejnerů

You must be logged in to post a comment.