Pojďte se podívat, jak to vypadá, když se architekt S. Schaaf pustí do přeměny kontejnerů na obytný dům. Projekt se uskutečnil pod záštitou firmy Blackbox Container Studios.

Natěšení? Výborně. Dnešní kontejnerová realizace, ukazuje, že rozhodnutí pro kontejnerovou architekturu neznamená omezit se ve svých standardech a luxusu. A už vůbec to neznamená nuzné, strohé vybavení a smutný prostor. Podívejte se na fotky.

Stěžejním prvkem exteriéru je zvlněná ocel kontejneru, ponechaná tak, jak byla stvořena. Vzorek ještě doplňuje logo firmy. Tvůrcům netradiční vzhled venku postačil a vnitřní prostor již vypadá jako každý jiný zděný domek. Vnitřní stěny upravili bílým nátěrem, stropu i podlaze vládne dřevo. Nábytek propůjčený minimalistickým stylem, rozmístěný vkusně s ohledem na malý prostor.

Všimněte si, že na vnitřních dveřích na boku kontejneru jsou připevněná krbová kamna. Drobnost, která se postará o příjemnou atmosféru i teplo v celém domku.

Druhý kontejner, promyšleně odsunutý od obytného, slouží jako krytý exteriér. Neformální předsíň, prostor pro uskladnění věcí nebo krytá terasa k příjemnému posezení? Fantazii se meze nekladou, zvláště, jedná-li se o kontejnerové domy.

Sám architekt dodává, že na kontejnerové architektuře si cení jejího ekologického přínosu. Většina domů tohoto typu využívá metodu off-the-grid, tedy energetickou soběstačnost. Se solárními panely na střeše potkáte spoustu kontejnerových domů. Z ocelových bloků je také snadné vytvářet tzv. nomádské domy, obydlí pro ty, co dlouho nevydrží na jednom místě a milují dobrodružství života. Svému kontejnerovému domu pořídí kolečka a zaháknou ho za auto a zmizí do neznáma.

Ať už Vás oslovují kontejnerové domy, nebo nomádský styl života, neváhejte a jděte za svým štěstím. Jedno si třeba poptejte zde.

Fotogalerie: 

1
Denverský kontejnerový dům Kontejnerová vila ve svahu