Hledáte pro sebe dokonalé bydlení? Stylové, funkční, cenově výhodné a ekologické? Tak výborně, dnešní realizace by pro Vás mohla být dobrou inspirací.

Kontejnerový byt nebo chata (záleží na vás), na který se díváte, vzešel z pera společnosti Cocoon Modules. Na ploše necelých 30 m2 vytvořili architekti plnohodnotné bydlení se vším všudy a ještě spoustou vychytávek navíc. Na první pohled čelně na stavbu jistě zaujme polootevřený koncept … Bydlet v kontejneru neznamená bydlet v neprodyšně uzavřeném bunkru, ba právě naopak. Stabilita a robustnost kontejnerů dovolují popustit uzdu kreativitě a například nahradit celou stěnu sklem či posuvnými dveřmi.

Exteriérový vzhled kontejnerového domu je dalším bodem s velkým množstvím alternativ. Jste vyznavači funkcionalismu a minimalismu? Pak ponechejte kontejnery bez další úpravy a ukažte světu na odiv jejich zvlněnou ocel, klidně i odřenou a oprýskanou, odkazující na jejich námořní minulost. Pokud patříte k striktním perfekcionistům, můžete využít jednobarevné nátěry či velkoplošná obložení. Kreativní duše si mohou přát třeba barevné plochy, módní malby nebo celodřevěné obložení, jako je tomu právě u dnešní stavby.

Zajímá Vás, jak se dá zařídit interiér kontejnerového bytu? Výborně, vstoupíme. Tentokrát jde o ukázku příjemného, módního stylu. Světlé podlahy, světlé stěny, jednoduchý nábytek a domáckost doplňují barevné doplňky, no, prolistujte si fotografie, to vydá za více slov.

Kromě estetických stránek bych ještě ráda zmínila jednu kombinující estetiku s funkčností a ekologií. Podívejte se na střešní plochu. Zelená střecha! V podstatě rovná plocha potažená fólií, na ní vrstva zeminy a osázení drobnými rostlinami. Kromě tvorby kyslíku si takový systém může připsat i lepší izolaci domu a třeba také obživu nájemníků domu. Je na Vás zda budete sázet okrasné rostliny, nebo si vytvoříte opravdovou zahrádku se zeleninou a bylinkami. O možnostech zelených střech více zde.


Dům má mnoho předností, je však na Vás, jaké si zvolíte u svého bydlení. V nezávazném formuláři vyplňte parametry, pokud si nevíte rady, které zvolit, kontaktujte nás. Na základě Vaší poptávky Vám poté sestavíme jednoduchý cenový odhad. Pokud Vás zaujme, můžeme se pustit do spolupráce, hmotné studie a třeba i stavby Vašeho vysněného domu, stánku či bazénu.

Fotogalerie:

8
Stylové domy z kontejnerů Kontejnerová samoobsluha