Dokázali byste vyjmenovat výhody kontejnerových domů?
V první řadě k nim patří ekologická šetrnost a hned poté nízká cena za výstavbu. A právě tohoto zmíněného faktu se chytili v jihozápadní Anglii.

Za tímto projektem zamíříme do Bristolu, tak se pojďte podívat s námi. Strůjcem nápadu je pan Jasper Thomson. V přepravních kontejnerech našel příležitost, jak pomoci lidem bez domova ve městě.
V rámci programu HELP BRISTOLS HOMELESSES se do Thomsonova nápadu nezištně zapojily desítky lidí. Také sami lidé bez domova přikládali ruku k dílu a podíleli se na své lepší budoucnosti.

Nyní je z obyčejného ocelového přepravního kontejneru místo, které může bývalý bezdomovec nazývat svým domovem. Kontejner je natřen optimistickou žlutou barvou a vybaven vším, co je k pohodlnému bydlení třeba. Zařízená koupelna, pohodlná ložnice, malá kuchyně s barovým stolkem, připojení k elektrické i vodovodní síti. S firmou Mitsubishi se také jedná o možnosti umístění solárních panelů na střechu.

Líbí se Vám spojení pomoci lidem a pomoci planetě, díky znovuvyužití přepravních kontejnerů? Řekněte nám o svém názoru na facebookovém profilu nebo v komentářích.
Další solidární kontejnerový projekt primárně určený pro sociálně slabé najdete zde, nebo by vás mohl zaujmout tento sociální kontejnerový dům.

Fotogalerie:

3
Kreativní kontejnerová stavba pro fastfood Luxusní kontejnerový ski rezort vám vezme dech!