Máte rádi dobré jídlo a rádi posedíte v příjemném prostředí? Zároveň také fandíte moderní a udržitelné architektuře? Tak to tu máme článek přesně pro Vás, představíme Vám totiž restauraci z přepravních kontejnerů.

Podívejte se s námi na projekt, nazvaný Austin Container Bar. Jak už název vypovídá, stavební materiál není jen tak ledajaký, ale ocelový. Strukturu stavby i vnější zdi tvoří přepravní kontejnery, natřené do pestrých barev. Tvůrci si také pohráli s jejich odsunutími, otáčeními a vrstvením. Na první pohled viditelné pouhé čtyři* bloky (z celého počtu více jak desítky), ale natolik zajímavé, že člověk neví, kam s očima dřív. Že?

Než se pustíme dál, neopomiňme ani působivé okolí  – moderní předzahrádku. Příjezd pro handicapované není problémem, nýbrž estetickou záležitostí. Nájezdní plocha se vlní před stavbou a doplňuje ji obdélníkový květináč ze surového betonu.

Další trumf, který architekti vynesli je hra s polootevřeným konceptem. Zadušené, staromódní restaurace o čtyřech zděných stěnách už se nenosí, teď světu gastronomie vládne nespoutanost a otevřenost. Podívejme se detailněji, přízemí nabízí vchod do komplexu a to prostorem mezi fialovým a zeleným kontejnerem. Zákazníci se tak ocitnou na příjemně volném prostranství, kde však mají přístup k občerstvení z bloku vlevo. Odvážnější návštěvníci se mohou vydat do vyššího patra a tady se rozhodnout, zda chtějí do interiéru, nebo zvolí posezení na kryté terase s čerstvým vzduchem kolem sebe. Pro jejich naprostý komfort je celé horní patro opatřeno železným zábradlím, které skvěle ladí k použitým  industriálním materiálům.

Zajímá Vás, jak to asi vypadá uvnitř tohoto kontejnerového baru?
Výborně, pojďte dál. V některých místnostech je přiznána všudypřítomná ocel, jinde ji nahrazuje stylové obložení s názvem podniku. Posezení je vskutku minimalistické, polstrovaná křesla nečekejte, sem se hodí jednoduché dřevěné lavice a stoly, občas narazíte na židličku v hravé barvě. Stěnám vládne tmavá barva a vytváří přesně tu potřebnou atmosféru, jaká se na bar sluší a patří. Nemyslíte?

Je taková stavba Vaším šálkem kávy nebo jste jí naopak nepřišli na chuť? Pokud ne, nezoufejte, kontejnerová architektura má mnoho podob. A může mít třeba i tu Vaši vysněnou, poptejte si vlastní stavbu zde.

Fotogalerie: 

1
Kontejnerový minidomek v elegantním stylu Kontejnerová pop-up stage