Máte občas chuť, zapomenout na hlučný život kolem Vás? Uchýlit se do nitra přírody a užít si tam klidu, čerstvého vzduchu a konečně jiných myšlenek?

Pokud jste si odpověděli dvakrát ano, pak bude tento článek pro Vás to pravé. Řekněte tedy třetí ano kontejnerovému domu v přírodě a pustíme se do toho. Místo: okolí Washingtonu, provedení: perfektní.

Společnost Cargotecture opět věděla, co dělá a s jistotou sáhla po přepravních kontejnerech. S typickým vzhledem zvlněné oceli se vůbec netrápila. Ba právě naopak. Ocelové zvlnění využila ve svůj prospěch a vytvořila z něj zajímavý designový prvek, který upoutá na první pohled. Kontejner navíc dostal kabátek ve světle oranžové barvě, která příjemně zapadá do kontextu lesa okolo.

Když postavíte kontejnerový dům v takové lokalitě, byl by hřích, vytvořit malá okna a skrývat se před tou krásou okolo. Tvůrci proto sáhli po velkorozměrové skleněné ploše, která funguje jako posuvné skleněné dveře. Majitelům tak zajišťuje dostatek denního světla na prosvětlení celého interiéru, ale i zajímavou alternativu namísto televize. Vždyť si to představte, zapálíte v krbu, usadíte se v křesle a pozorujete, jak se venku stmívá.

Celoskleněné dveře namísto jedné stěny kontejneru jsou především estetická záležitost. Jak si ale počínat, když je kontejnerový dům opravdu potřeba utěsnit? I na to tvůrci mysleli a my si nyní můžeme prohlédnout jejich geniální řešení. Ocelová stěna, která byla nahrazena sklem, zůstala na místě a plní svou ochranou funkci. Podívejte se pečlivě na úvodní fotografii, horní čelní hrana je opatřena kolejnicí, na které se ocelový plát dá snadno posouvat. V případě nepřízně počasí tak jednoduše zatáhnete ocelové závěsy.

Když nahlédnete na náčrt půdorysu, uvidíte, že majitelé mají v tomto roztomilém kontejnerovém domku uprostřed lesů vše, co si jen mohou přát. Funkční kuchyni, jídelní kout, obývací zónu i ložnici. Tvůrci se nebáli sáhnout po designu mírně připomínající srub, množství dřeva, přesto vřelá domácká atmosféra.

Tak co, dokážete si představit, že byste o víkendu zmizeli do svého kontejnerového útočiště, v klidném prostředí vysokých stromů? Pokud ano, rovnou si jedno takové nezávazně poptejte.

Fotogalerie: 

Pro více informací a záběrů mrkněte také na video.

1
Kontejnerový dům nad jezerem Kontejnerová hala pro začínající umělce