Přemýšleli jste někdy, jaké by to bylo, kdyby v budoucnu většinu architektury tvořily právě kontejnerové stavby? Jak by to asi vypadalo?

Nu dobrá, uznávám, že tahle otázka sedne spíše lidem s opravdovou představivostí. Jestli se necítíte být zařazeni do této skupiny, nevadí! Proto pro Vás máme dnešní článek o jedné zajímavé kontejnerové realizaci. Myslím, že právě její velikost nám pomůže si představit, jaké to asi jednou bude.

Za tímto kontejnerovým domem, nebo spíše za touto kontejnerovou mega stavbou, se podíváme do města čaje a královské rodiny – do Londýna. Deštníky připravit a vzhůru na prohlídku!

Při tvorbě stavby se kontejnery nešetřilo, na stavbu jich bylo použito přesně třicet. Nad tímto počtem můžeme zajásat, protože všechny použité kontejnery byly tímto recyklovány. V praxi to znamená, že na tak velkou budovu nemusel být vyroben nový stavební materiál a ještě pomohla odklidit nějakou tu ocel z přístavu. Další  výhody kontejnerového bydlení najdete v sekci o kontejnerech.

Prostory, které zde vznikly, byly zasvěceny práci a obchodu – jednoduše řečeno, jedná se o kancelářskou kontejnerovou budovu. Příjemnou záležitostí je nízká cena nájmu, na kterou majitelé lákají především začínající podnikatele a mladé lidi. Tato realizace ale také bortí dogma, že v začátcích kariéry bude Vaše kancelář nejspíš připomínat vězeňskou celu! Tady je opak pravdou. Všichni nájemníci získají příjemně prosvětlený, elegantní a moderní prostor, s krásným výhledem přes Regent Canal. A to se vyplatí!

Architekti mysleli také na to, že i ryze pracovní místo v sobě musí mít kousek přátelského dojmu. O to se postarali pestrobarevným vyhotovením dveří buněk, nebo třeba barevným venkovním posezením, ať už na oběd na čerstvém vzduchu nebo na neformální schůzku.

Tak povídejte, líbilo by se Vám tu pracovat?

Prázdninový kontejnerový dům Kontejnerový minidomek