Kontejnerové stánky

Zamyslete se, viděli jste už někdy kontejnerový stánek? Dost možná jste ho už i samy využili jako klienti … ve velkých městech či prázdninových destinacích tvoří kontejnerové stánky neodmyslitelnou součást daného místa.
Česko mírně zaostává, ale na zahraničím trhu se dá mluvit o běžném trendu. Podnikatel si jednoduše vezme přepravní kontejner do parády a přestaví ho (či nechá přestavět) na kontejnerový stánek s pivem, buřty nebo kávou. S přestavbami různého druhu (od domu přes bazény až po chatu) máme své zkušenosti, ale abychom byli upřímní, kontejnerové stánky patří k našim oblíbeným.

U kontejnerového stánku je často některá z částí otevíratelná výklopná, zásuvná nebo jinak pohyblivá a s tím jsou vždy spojené zajímavé technické úkoly a ty nás baví. Rádi vám přestavíme jak 20stopý tak 40stopý kontejner s libovolnou modifikací. Můžeme se v tomto směru pochlubit několika již hotovými zajímavými realizacemi. Nebo pokud nemáte ještě jasnou představu, můžete se inspirovat v našich článcích o kontejnerových stáncích ze světa.

—————————————–  Proč stánek z přepravního kontejneru?  ———————————————

Šetříme životní prostředí

Stejně jako u kontejnerových domů používáme k výrobě prodejních stánků použité přepravní kontejnery a tím je recyklujeme a není tedy třeba využít nových materiálů.

Rychlost instalace

Stánek z přepravního kontejneru přivezeme na zvolený pozemek,  připojíme sítě a stánek je připraven k užívání. Můžete ho mít do 20 dní od objednání na vašem pozemku!

Mobilita

Stánek z přepravního kontejneru má výhodu, že je na 100 % mobilní. Snadno ho na začátku sezóny přepravíte na místo určení a na konci sezóny zase odvezete nebo jej můžete transportovat dle potřeby, každý víkend na jinou akci.

—————————————–  Jak na to?  ———————————————

Kontejnerový stánek lze vytvořit v základní variantě z 20stopého kontejneru, nebo pokud potřebujete větší plochu, klidně lze přestavit i 40stopý kontejner. Množí se nám i požadavky na 8, 9 a 10metrové kontejnery . Taková realizace není problém, prostě zkrátíme ten 12 metrový (40 stop = 12 m). Prakticky vždy je potřeba vytvořit něco jako výdejní okénko nebo vstup do stánku. V praxi to znamená, že kontejner dle zadání „naporcujeme“ a opět vyztužíme tak, aby byl pořád schopný častého transportu a podržel si svoji pevnost a tuhost.

Díky realizacím z loňského roku a velkého množství poptávek, které nám prošlo rukama, jsme si udělali velmi ucelenou představu, jaká je na našem trhu (ale i v zemích EU) poptávka. Na základě této poptávky jsme vytvořili univerzální modul kontejnerového stánku, který lze libovolně rozšiřovat o různé nástavby. Tento modul pokrývá cca 80% požadavků klientů a věříme, že se tak bude hodit i pro vaše účely. Pokud jsou vaše požadavky specifičtější, jsme samozřejmě pořád schopni vám realizovat kontejnerový stánek přímo na míru a to dle vašich požadavků.

Základní 20´modul

 Základní modul je universální 20 stopý kontejner s výklopnou přední částí která po vyklopení vytváří pochozí terasu (4m široká)  a zároveň otvírá interiér tak aby bylo možné přes terasu vstoupit buď dovnitř nebo přistoupit k pultíku. Pult lze upravit dle potřeb klienta může se jednat o grill, výčep, bar nebo prostě jen informační pult. V pravé části lze umísti malý konferenční stolek nebo bar na „stojáka“. Boční dveře kontejnerového stánku jsou osazena přídavným barovým stolkem s možností vyklopení po otevření dveří a na druhém křídle může být například přídavný gril nebo například výčep, kávovar, stroj na točenou zmrzlinu nebo jakákoliv jiná variace.

Ochranná stříška

 Jedním ze základních rozšíření stánku je stříška nad terasou která zároveň braní před deštěm otevřený prostor stánku.
Dalším možným rozšířením je terasa na střeše stánku s bezpečnostním zábradlím a schodištěm do „patra“. Přepravní kontejnery jsou velmi pevné konstrukce a jsou designovány tak, aby na sobě unesli dalších devět plně naložených kontejnerů, je tedy logické že se nabízí využít této pevnosti a umístit na střechu terasu pro návštěvníky čímž se zdvojnásobí užitná plocha stánku.

Střešní terasa

 Přiobjednáte-li si na váš stánek střešní terasu se zábradlím a schodištěm, nejen že tím zdvojnásobíte užitnou plochu stánku ( z 15m2 na 30m2)  ale nabídnete svým klientům zajímavou možnost posezení s krásným výhledem. Ono se to nemusí zdát, ale tři metry převýšení oproti okolnímu terénu připočtete-li vaši výšku už je velmi slušné převýšení, které poskytuje překvapivě dobrý výhled. v základním provedení je schodiště i terasa vyroben z oceli s dvěma ochrannými nátěry, na přání lze zábradlí i schodiště realizovat z pozinkované oceli, nerez oceli případně z hliníku. Volba podlahy terasy je také libovolná v základu lze zvolit mezi přírodní borovicí nebo WPC prkny.

Střešní terasa i se zastřešením

 Jedním ze základních rozšíření stánku je stříška nad terasou která zároveň braní před deštěm otevřený prostor stánku.
Dalším možným rozšířením je terasa na střeše stánku s bezpečnostním zábradlím a schodištěm do „patra“. Přepravní kontejnery jsou velmi pevné konstrukce a jsou designovány tak, aby na sobě unesli dalších devět plně naložených kontejnerů, je tedy logické že se nabízí využít této pevnosti a umístit na střechu terasu pro návštěvníky čímž se zdvojnásobí užitná plocha stánku.

Dlouhá varianta kontejnerového stánku

Pokud by vám 15m2 dvaceti stopého kontejneru nestačilo a věřím že tomu tak často bude, lze celou přestavbu realizovat z 12 metrového kontejneru a získat tak 15m2 navíc například k posezení pro hosty nebo skladu, kuchyně prostě čehokoli co potřebujete k vašemu podnikání. Zvolíte-li i střešní terasu po celé ploše získáte tak dalších 30 m2 což vám dává luxusních 60m2 plochy k vašemu podnikání.

—————————————– Ukázky kontejnerových stánků ze světa?  ———————————————

—————————————– Naše kontejnerové stánky během výroby  ———————————————