Zaregistrovali jste album Modrá je dobrá na našem facebookovém profilu? Pokud ano a líbí se Vám, jistě rádi uslyšíte, že tento článek bude o dalším kontejnerovém domě s ocelí na modro -tedy o další kontejnerové stavbě, která se do zmíněného alba zařadí.

Začněme ale pěkně od začátku. Plážové rekreační středisko Alterra slouží ke „glampingu“ = (slovní hříčka, v překladu luxusní kempování, pobyt v přírodě, doplněný o všechnu pohodlnost dnešní doby)


Alterra Glamping je  přírodní areál v blízkosti pláže v Pinamar, Argentina.  Spojuje se zde venkovní relaxace, umění a ekologickou udržitelnost v praxi. Středisko nabízí samo sebe jako destinaci určenou ke glampingu , který získává každým dnem větší a větší popularitu. Při budování svého zázemí využili přepravních kontejnerů jako soukromých kabin.  Kontejnery jsou rafinovaně a jednoduše zařízené, vybavené barevnými interiéry a prosluněné jasným denním světem díky velkým oknům.

Pláž Pinamar a k ní náležící rezort se nachází asi 350 km jihovýchodně od Buenos Aires a krajinu zde tvoří převážně husté borové lesy. Původně sloužil areál jako umělecká galerie a hlavní dům, typický svým veselým pestrobarevným vzhledem byl vytvořen místním architektem Clorindo Testou.

Aby mohla být galerie transformována na hostel, bylo potřeba přeměnit některé prostory na pokoje a také přidat dvě soukromé kabiny ze dřeva. Žádný strom nebyl kvůli této přestavbě pokácen, kabiny bylo umístěny na volná místa. Hlavnímu domu byla ponechána funkce galerie, která se nyní nachází v prvním patře.Prostor si stále zachovává svou uměleckou, kreativní a veselou atmosféru. Pokoje i nadále mohou být využívány jako studovny a ateliéry, pokud je vzneseno takové přání.

Již zmíněné kabiny byly vytvořeny ze dvou 20stopých kontejnerů, umístěných do tvaru písmene L. Každý je vybaven vytápěním, chlazením, kuchyňským koutem, koupelnou a balkonem. Nádoby byly zakoupeny z přístavu v Buenos Aires a izolační vrstvy jsou vyrobeny z recyklovaných materiálů.

Místní ubytování je navrženo tak, aby vás udrželo v úzkém kontaktu s okolním prostředím, což je základním pilířem myšlenky glampingu. Středisko má plavecký bazén obklopený palubovou podlahou z recyklovaného dřeva, organický obchod, obchod s malířskými potřebami a nebo také poskytuje masáže.

Fotogalerie:

Vícepatrový kontejnerový byt v Indonésii Kontejnerový dům pro umělce