New Orleans. Láká vás tohle město? Možná začne, když vám prozradím, že se v něm nachází další architektonický skvost z ocelových kvádrů.

Seth Rodewald-Bates a Elisabeth Davies žijí šťastně své životy ve dvou přepravních kontejnerech, na obytné ploše o rozměru 70m2. Svůj domov postavili za rok a půl za pomoci rodiny, přátel a Sethových bývalých kolegů.

Všechno tohle začalo jejich rozhodnutím zakoupit dva vysloužilé přepravní kontejnery, za méně než $ 5,000/ks z nedalekého přepravního terminálu. Takto získané kontejnery rozřezali a spojili je spolu s 20m2 nově vytvořené plochy z dřevěných lamel, ocelových lan a polykarbonátových desek. Pro tuto plochu vytvořili strop vysoký 4m, což přidalo domovu vzdušnost a prostorný dojem.

Interiér je krásný svým minimalistickým vzhledem, nenajdete žádnou přehnanou výzdobu, jen věci, které jsou potřeba k běžnému životu. A jednu maličkost navíc: velkou spoustu knih!

Nemyslete si, že jen proto, že byt či dům je malý, se nedá žít luxusně. Právě naopak. Co se ušetřilo na výstavbě domu, se přece hodí utratit v jeho výbavě. Mramor v koupelně, elegantní žulová deska v kuchyni a pět hořáků na sporáku. A to nejlepší nakonec; bazén na zahradě.

Celý objekt je navýšen o metr nad úroveň země, aby byl ochráněn před povodněmi tak, jak se pro New Orleans sluší a patří.

My na tomto domě neshledáváme ani chybičku. A vy?

Fotogalerie: 

Alternativní kanceláře z kontejnerů Německá kreativita

You must be logged in to post a comment.