Je první svého druhu, ale po světě si získává oblibu závratnou rychlostí. Ptáte se, jak to začalo?

Na počátku všeho stála jednoduchá myšlenka: ,,Místo vyhození znovu využít.“ A tak se taky stalo. Ve východní čtvrti Londýna v Docklands během pěti měsíců vyrostlo pestrobarevné kontejnerové městečko. Začalo to nenápadně v roce 2001, prostým navrstvením několika přepravních kontejnerů na sebe, za účelem vytvořit levné a environmentálně nenáročné kancelářské prostory.
Tento projekt zaujal svou ekologičností, finanční nenáročností a rychlostí montáže a vzrostly požadavky na rozšíření původního bloku.

puvodni-stavba

Dostavba, neboli druhá etapa, se už nesla ve znamení kreativity. Prostory, které se z kontejnerů vytvořily, slouží jako ateliéry a mají tedy osobitý, mladistvý vzhled, odrážející náturu jejich majitelů – mladých umělců. Zdálky by se dalo říct, že Město vypadá jako ,,obrovská skládačka“, možná by ji někdo přirovnal k velké stavbě z lega. Když přijdete blíž, zjistíte, že se nejedná jen o pár kusů plechu, nýbrž o multifunkčně vybavený komplex, disponující například výtahem a plně bezbariérovým přístupem.
kontejnerove-mesto-celni-pohled
V bílé ,,věži“ je zabudován již zmíněný výtah.

pohled-na-vytah
Ve všech buňkách je zavedena elektřina, provedena kvalitní izolace sádrokartonem tak, aby se prostor mohl stát plnohodnotným domovem. A to se opravdu podařilo. V bývalých kontejnerech teď najdete komunitu lidí, kteří se stali nejen sousedy, ale i dobrými přáteli a svá obydlí si přizpůsobili přesně tak, jak si vždycky přáli.

vyzdoba
Na závěr video, ve kterém se dozvíte ještě další detaily z bydlení v Kontejnerovém městě.

2
Prázdninová rekreace Babiččin kontejnerový byt